Kościół w Niemczech będzie błogosławił pary homoseksualne i rozwodników

Kościół w Niemczech będzie błogosławił pary homoseksualne i rozwodników
Fot. lev dolgachov / depositphotos.com
CNA / deon24.com / tk

"10 marca Synod biskupów niemieckich przytłaczającą większością głosów zatwierdził kościelne błogosławieństwa dla związków osób tej samej płci i związków między rozwiedzionymi katolikami żyjącymi w nowych związkach" - podaje portal deon24.com.

Dokument zezwalający na udzielanie kościelnego błogosławieństwa w czasie liturgii osobom tej samej płci i rozwodnikom żyjącym w nowych związkach, został przyjęty przez niemieckie zgromadzenie synodalne. Nowy przepis ma wejść w życie od 2026 roku. Spośród 202 głosujących, 176 było za przyjęciem dokumentu, 14 było temu przeciwnych, natomiast 12 wstrzymało się od głosu.

DEON.PL POLECA
Kontrowersyjna decyzja spotkała się z krytyką ze strony niektórych hierarchów, którzy oskarżyli niemieckich biskupów o porzucenie wiary. Jak czytamy na deon24.com, „Trzy lata potrzebne do momentu wejścia w życie zmiany mają być wykorzystane do opracowania formatu liturgicznego uroczystości”.

Niemieccy biskupi pod wpływem ideologii LGBT

Niemiecki kard. Gerhard Müller i amerykański kard. Raymond Burke  w wywiadzie dla EWTN ostro skrytykowali decyzję niemieckich biskupów i wezwali do ich ukarania. Według kard. Müllera, biskupi popierający te rezolucje są „pod wpływem ideologii LGBT i przebudzenia, która jest materialistyczna i nihilistyczna”.

- Wg Biblii, tylko małżeństwo między mężczyzną i kobietą, którzy są zjednoczeni w miłości ciała i duszy i mają możliwość stania się rodzicami może być błogosławione sakramentem - zaznaczył kardynał.

Kard. Burke wezwał Watykan do nałożenia sankcji na niemieckich biskupów głosujących za przyjęciem dokumentu. Uznał ich postawę za grzech ciężki przeciwko samemu Chrystusowi.

„Kardynał ostrzegł, że Kościół jest ‘wykorzystywany’ do forsowania ideologicznego programu. Powiedział, że z Kościoła robi się pewnego rodzaju ludzką agencję, prawie jak agencję rządową, która jest manipulowana w celu wspierania pewnych programów i ideologii” – podaje deon24.com.

Źródło: deon24.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ulrich Nersinger

Wielkie tajemnice. Aura skandalu. Materiał na dziesiątki filmów sensacyjnych. Wszystko to w jednej książce

Wydaje się, że Dekalog zakazuje szpiegowania. Ale czy na pewno? W swojej długiej historii Stolica Apostolska była uwikłana w znacznie więcej...

Skomentuj artykuł

Kościół w Niemczech będzie błogosławił pary homoseksualne i rozwodników
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.