Niemiecka firma oferuje zmartwychwstanie. "Większość oczekujących jest młoda"

Niemiecka firma oferuje zmartwychwstanie. "Większość oczekujących jest młoda"
Fot. depositphotos.com
rp.pl / tk

Niemieccy lekarze chcą przywracać życie ludziom, którzy już umarli. Start-up Tomorrow Biostasis pod przewodnictwem dr Emila Kendziorry oferuje tzw. kriokonserwację, a chętnych na tego typu zabieg jest wielu.

Póki co nie ma rozwiązać na wskrzeszanie umarłych, jednak niemiecka firma wykorzystując ciekły azot zamroziła pośmiertnie pierwszych dziesięć osób. Chętnych jest więcej, bo w kolejce na taki zabieg czeka ich ponad setka.

Jak czytamy na rp.pl, "Ciała trafiają do laboratorium Rafz w Szwajcarii, gdzie pacjenci są schładzani do -196 stopni Celsjusza i umieszczani w kapsułach wypełnionych ciekłym azotem w celu krioprezerwacji".

Firma Kendziorry jest pierwszą tego typu w Europie, jednak istnieją już podobne w USA. Niemiecki start-up oferuje nie tylko zamrożenie ciała, ale i proces "wskrzeszania" oraz dalszego leczenia, o ile będzie to w ogóle możliwe.

Jak przyznaje pomysłodawca projektu, osoby oczekujące na zabieg to głównie ludzie młodzi. - Nasz średni wiek to 36 lat – zauważa Kendziorra.

"Zaznacza, iż wielu liczy na zachowanie tylko swojego mózgu, który w przyszłości (po ‘zmartwychwstaniu’) mógłby zostać np. dodany do ciała wydrukowanego w 3D w oparciu o DNA" – podaje rp.pl.

Źródło: rp.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Wójtowicz SJ

Nie można wprost zliczyć tych wszystkich łask, które z kultu Najświętszego Serca Jezusa spłynęły na ludzi.
Pius XII, encyklika Haurietis aquas 

Kult Serca Jezusowego jest nieustannie żywy. Zwracający się ku niemu wierni doświadczają...

Skomentuj artykuł

Niemiecka firma oferuje zmartwychwstanie. "Większość oczekujących jest młoda"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.