Nowa Miss Niemiec: Tylko Jezus jest w centrum mojego życia

Nowa Miss Niemiec: Tylko Jezus jest w centrum mojego życia
Fot. Cody Black / unsplash.com / Instagram.com
KAI / tk

- Przez bardzo długi czas nie chciałam mieć nic wspólnego z całą wiarą chrześcijańską. Nawet uważałam ją za dość obcą. I myślę, że wiele osób czuje się tak, jak ja wtedy – wspomina 20-letnia Kira Geiss, która została właśnie wybrana nową Miss Niemiec. Nawróciła się w wieku 16 lat i przyznaje teraz, że „Tylko Jezus jest w centrum mojego życia”.

Niemiecki tabloid „Bild” skomentował, że kandydatka na pastora stała się „najbardziej pobożną Miss Niemiec w historii”. Kira natomiast wyznała: „tak, modliłam się do Boga. Ale nie modliłam się, żeby uczynił mnie Miss Niemiec, lecz żeby uczynił to, co jest właściwe dla mojego życia”. Należy do Kościoła ewangelickiego i nie kryje pragnienia dzielenia się swą wiarą z innymi ludźmi. W dzieciństwie bywała w kościele tylko sporadycznie.

Kościół dla młodzieży

Zamiłowanie do budowania wspólnoty kościelnej obudziło się w niej, gdy wraz z przyjaciółmi uczestniczyła w protestanckich obozach młodzieżowych, gdzie nauczyła się doceniać doświadczenie przyrody, a także towarzyskość i ludzkie ciepło. Później pomogła założyć kościół młodzieżowy w swoim rodzinnym mieście, Magdeburgu, który działa na rzecz młodych na płaszczyźnie społecznej, twórczej i muzycznej.

Konkurs Miss Niemiec odbywa się od 1927 roku, ale obecnie kryterium oceny kandydatek stanowi nie tylko uroda. Jego organizatorzy przywiązują dużą wagę do tego, aby tytuł „Miss Niemiec” przyznawany był „twórcom przyszłości, marzycielom i wizjonerom”, którzy „chcą pomóc w kształtowaniu naszej przyszłości w dłuższej perspektywie”. W tym kontekście „projekty przyszłościowe” nagradzane są kwotą sponsorską w wysokości 25.000 euro.

DEON.PL POLECA

Wiara ważna dla Miss Niemiec

Kiedy Kira Geiss dowiedziała się o tym wydarzeniu i przekonała się, „że w wyborach chodzi o coś więcej, niż tylko o piękno”, stało się dla niej jasne, jaka szansa tkwi w uczestnictwie. Wyjaśniła, że chce zachęcić młodych do odkrywania swojego potencjału i pozytywnego patrzenia w przyszłość. Zaznaczyła, że niezwykle ważne jest dla niej czynienie dobra bliźnim. - Ważną częścią mojego życia jest również moja wiara chrześcijańska – wyznała 20-latka.

Na forum „Jesus.de” wyznała, że cieszy się widząc rozwój ludzi młodych i że chce „być głosem dla tego pokolenia” i aktywnie przyczynić się do jego promocji. - Myślę, że nadszedł czas, aby nie tylko zadbać o zachowanie naszej planety, ale także aktywnie działać na rzecz ludzi, aby pozwolić im na wewnętrzne uzdrowienie i rozwój – stwierdziła. Jako pierwszy krok w tym kierunku mogłaby sobie wyobrazić opracowanie serii podcastów z tematami istotnymi społecznie dla młodych ludzi.

"Tylko Jezus jest w centrum mojego życia"

Kira Weiss wyraża w mediach społecznościowych przekonanie, że Kościół może być inny i jest też inny, niż to się czasem wydaje w relacjach medialnych. Jak informuje magazyn mediów chrześcijańskich Pro, 20-latka wyjaśnia swoje zmienione podejście do Kościoła na swoim kanale na Instagramie w następujący sposób: "Przez bardzo długi czas nie chciałam mieć nic wspólnego z całą wiarą chrześcijańską. Nawet uważałam ją za dość obcą. I myślę, że wiele osób czuje się tak, jak ja wtedy. Ten obraz Kościoła: zimnego, przestarzałego, nieciekawego, konserwatywnego, poważnego i nudnego zakorzenił się w nas głęboko. I nigdy nie sądziłam, że mój sposób myślenia tak bardzo się zmieni. Ale kiedy zaczęłam angażować się w wiarę i Kościół, byłam zaskoczona czymś zupełnie przeciwnym – wyznaje Kira". - Tylko Jezus jest w centrum mojego życia – dodaje 20-latka.

Kira Weiss nie jest pierwszą Miss Niemiec, która otwarcie wyznaje swoją wiarę chrześcijańską. W 2016 roku Miss Niemiec została nauczycielka religii katolickiej Lena Bröder.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Virginia Ann Froehle RSM

Nieustanna gonitwa między pracą, domem, przedszkolem, szkołą. Zabieganie, zmęczenie, poczucie przytłoczenia obowiązkami. Spełnianie życzeń najbliższych zawsze z uśmiechem na twarzy. Brzmi znajomo?

Co zrobiłaś dzisiaj dla innych? I czy zrobiłaś też coś dla siebie? Czy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nowa Miss Niemiec: Tylko Jezus jest w centrum mojego życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.