Miss Wenezueli: oddaję się w opiekę św. Józefowi

Miss Wenezueli: oddaję się w opiekę św. Józefowi
Fot. depositphotos.com / Instagram.com
KAI / tk

Amanda Dudamel została uznana za najpiękniejszą kobietę Wenezueli w 2021 roku. Kobieta przyznała, że „świętym, któremu oddaję się w opiekę, jest cieśla i opiekun rodziny – św. Józef”.

- Świętym, któremu oddaję się w opiekę, jest cieśla i opiekun rodziny – św. Józef. Jego kult wpoiła mi babcia. Moja mama urodziła się 19 marca, w poświęconym mu dniu. Ja sama zawsze noszę przy sobie jego wizerunek, mały szkaplerzyk. W dniu wyborów wzdychałam do mojego patrona i miałam jego obrazek w mojej torebce - powiedziała nowa miss na konferencji prasowej, zorganizowanej i prowadzonej za pośrednictwem platformy Zoom przez telewizje Venevision.

Amanda Dudamel ma 21 lat. Jest bioanalistką i modelką. Jej ojciec – Rafael Dudamel był przez długi czas trenerem wenezuelskiej kadry narodowej w piłce nożnej, popularnie nazywanej „Vinotinto”.

Na pytanie, czy jest najpiękniejsza, odpowiedziała, że nie. Przyznała, że "na pewno nie dla wszystkich i na pewno są ładniejsze i zgrabniejsze niż ja". Ale pewnie są też brzydsze – dodała. - Ja tylko zostałam wybrana miss w konkursie piękności, do którego się zgłosiłam.

DEON.PL POLECA

Ale piękność to nie tylko ciało. Piękno człowieka polega też na pięknie jego wnętrza, na wrażliwości. Najważniejszy jest wyraz oczu. To w nich można dostrzec duszę drugiej osoby – stwierdziła zwyciężczyni konkursu na najpiękniejszą Wenezuelkę.

Zaznaczyła też, że jej nazwisko stanowi dla niej wyzwanie, i to nie tylko dlatego, że jest córką byłego trenera kadry narodowej w piłce nożnej, ale także dlatego, że nosi je również znany wenezuelski dyrygent i muzyk Gustavo Dudamel, obecny dyrektor artystyczny Opery Paryskiej. Przyznała, że ludzie nieraz pytają ją, czy jest z nim spokrewniona.

Podkreśliła, że ma „wysoko zawieszoną poprzeczkę ze względu na nazwisko, ale lubię stawiać czoła wyzwaniom, które mnie czekają”. Wskazała również, że to ją „motywuje, sprawia, że ​​naprawdę chcę wyjść z domu i bić się z życiem. Chcę pamiętać, jakie są moje korzenie”.

Jako Miss Venezuela 2021 Amanda Dudamel zajmuje się także działalnością charytatywną. Rozpoczęła współpracę z marką Made in Petare, produkującą i sprzedającą torebki. Firma ma w nazwie „Petare”, która jest też ogromną dzielnicą biedy w Caracas. Część swych dochodów firma przekazuje fundacji „Un par por un Sueño”, która zaopatruje w żywność stołówki dla dzieci w tej przeludnionej i biednej dzielnicy.

Warto też podkreślić, że Fernández jest urodzoną w Wenezueli wnuczką Polki. Potwierdziła ona polskie obywatelstwo i legitymuje się polskim paszportem.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zuzanna Radzik

- Puk puk.
- Kto tam?
- To my, więcej niż połowa Kościoła!

Taki improwizowany dialog krzyczały kobiety w stronę hierarchów udających się na synod w 2018 roku.

Ruch równouprawnienia w Kościele to...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Miss Wenezueli: oddaję się w opiekę św. Józefowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.