Kościół w Wielkiej Brytanii pomaga osobom, których nie stać na ogrzewanie

Kościół w Wielkiej Brytanii pomaga osobom, których nie stać na ogrzewanie
Fot. depositphotos.com
KAI / tk

Kościół w Wielkiej Brytanii organizuje tzw. „ciepłe przestrzenie”, tj. miejsca otwarte dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na ogrzewanie mieszkania. Kampanię „Warm welcome” zainicjowała ekumeniczna organizacja Church Works wraz z partnerami z sektora pomocy charytatywnej, w tym także lokalną Caritas.

Brytyjczycy potrzebują pomocy

Przewiduje się, że tej zimy 16,4 mln Brytyjczyków będzie musiało przetrwać najbliższe miesiące bez ogrzewania, co stanowi dwukrotny wzrost względem roku poprzedniego. Według organizatorów kampanii pomocowej rządowe działania łagodzące niestety nie będą w stanie zaradzić temu zjawisku.

W ramach „Warm Welcome” stworzono platformę internetową, na której lokalne organizacje lub wspólnoty mogą rejestrować kolejne „ciepłe przestrzenie”. Do tej pory zgłosiło się już ponad 3000 grup. W projekt zaangażowała się m.in. Archidiecezja Liverpoolu, oferując potrzebującym swe centra parafialne w godzinach popołudniowych wraz z dostępem do kawy, herbaty i drobnych przekąsek.

Rosnące ceny energii nie tylko zmuszają do rezygnacji z ogrzewania, ale także powodują drożenie artykułów pierwszej potrzeby. W październiku w Wielkiej Brytanii zanotowano ponad 11 procentowy wzrost cen względem roku poprzedniego. Ostatni raz tak szybko postępujący proces drożenia wystąpił tam 40 lat temu.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Wojciech Polak, Marek Zając

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kościół w Wielkiej Brytanii pomaga osobom, których nie stać na ogrzewanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.