Emiraty Arabskie otwierają się na Kościół. „Chrześcijaństwo kwitnie na ziemi muzułmańskiej”

Emiraty Arabskie otwierają się na Kościół. „Chrześcijaństwo kwitnie na ziemi muzułmańskiej”
Fot. depositphotos.com
KAI / tk

Pracujący w Abu Zabi ksiądz katolicki Matthias Renggli, widzi duże możliwości dla Kościoła katolickiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA). - Powiedziałbym nawet, że chrześcijaństwo kwitnie na tej ziemi muzułmańskiej – stwierdził pochodzący ze Szwajcarii duchowny 19 listopada w rozmowie z portalem dom radio.de z Kolonii. Katolicy stanowią ok. 10 proc. mieszkańców ZEA.

Jego zdaniem dialog międzyreligijny stanowi „piękną szansę” i dokonuje się również w praktyce, Na przykład w czasie miesiąca postu – ramadanu rabini, imamowie, księża katoliccy przekazują sobie wzajemnie paczki z żywnością. - Jest wiele takich pięknych momentów, gdy się widzi, że jest to coś żywego – zauważył ks. Renggli.

Odnosząc się do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, rozpoczętych 20 listopada w sąsiednim Katarze, przyznał, że krytykowanie łamania praw człowieka w tym kraju było uzasadnione. Zaznaczył jednak, że sam Zachód „traci swoje wartości”, a zatem „zanim wskażę palcem na kogoś innego, powinienem przyjrzeć się, w którym miejscu sam jestem”.

Mundial może być natomiast okazją do poszukiwania jedności – podobnie jak to robią przedstawiciele religii w tym regionie. Również świat przygląda się bliżej temu obszarowi: „Mam nadzieję, że doprowadzi to również do poprawy sytuacji w zakresie praw człowieka” – powiedział kapłan.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Reyes Monforte

Tych wspomnień nie zniszczy nawet piekło obozu koncentracyjnego

We wrześniu 1943 roku Ella zostaje wywieziona do obozu w Auschwitz-Birkenau. Od razu staje się uprzywilejowaną więźniarką i pomocnicą Marii Mandel zwanej Bestią. Mimo że Ella ma...

Skomentuj artykuł

Emiraty Arabskie otwierają się na Kościół. „Chrześcijaństwo kwitnie na ziemi muzułmańskiej”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.