Kraków: nowy proboszcz katedry na Wawelu. Kim jest ks. dr Paweł Baran?

Kraków: nowy proboszcz katedry na Wawelu. Kim jest ks. dr Paweł Baran?
Fot. depositphotos.com
KAI / tk

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski wręczając nominacje i dekrety dla kapłanów archidiecezji krakowskiej, powołał ks. kan. Pawła Barana na proboszcza parafii archikatedralnej pw. św. Stanisława BM i św. Wacława na Wawelu.

Kim jest ks. dr Paweł Baran?

Ks. dr Paweł Baran, urodził się 17 czerwca 1983 r. w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kard. Stanisława Dziwisza 31 maja 2008 r. w katedrze na Wawelu. W 2017 r. ukończył studia specjalistyczne z teologii liturgii na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie.

Były prefekt i wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, od 2017 r. ceremoniarz Archidiecezji Krakowskiej, w 2021 r. powołany na członka Zarządu Krakowskiej Fundacji Centrum Informacji, Spotkań, Dialogu, Wychowania i Modlitwy w Oświęcimiu oraz dyrektora domu prowadzonego przez tę Fundację w Oświęcimiu.

Od 1 lipca br. był administratorem parafii archikatedralnej pw. św. Stanisława BM i św. Wacława w Krakowie-Wawelu. Abp Marek Jędraszewski z dniem 1 września powołał go na jej proboszcza.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Janusz Umerle

Święty Paweł pisał, że uczeń Chrystusa jest glinianym naczyniem (por. 2 Kor 4,7), którego wyjątkowość kryje się w tym, co ono w sobie zawiera. W przypadku sakramentu święceń skarbem, który jest zdeponowany w sercu każdego...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kraków: nowy proboszcz katedry na Wawelu. Kim jest ks. dr Paweł Baran?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.