Kraków: obchody rocznicy katastrofy

KAI / drr

W niedzielę 10 kwietnia w katedrze na Wawelu odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Liturgii będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Nabożeństwo będzie również transmitowane na telebimie ustawionym w pobliżu Krzyża Katyńskiego na pl. o. Adama Studzińskiego.

- 10 kwietnia, w rocznicę katastrofy w Smoleńsku odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji wszystkich ofiar, nabożeństwu przewodniczył będzie kard. Stanisław Dziwisz - mówi ks. Zdzisław Sochacki, proboszcz parafii na Wawelu.

Z uwagi na rozległe prace budowlane prowadzone na Wawelu, wejście do Katedry Wawelskiej dla uczestników Mszy św. będzie możliwe wyłącznie od strony ul. Kanoniczej – przez Bramę Herbową. „Wejście do Krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów będzie możliwe od zakończenia nabożeństwa do godz. 19” – informuje ks. Sochacki.

18 kwietnia, w rocznicę pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich, w Bazylice Mariackiej w Krakowie odbędzie się Msza św. Po liturgii zaplanowano specjalny koncert "10 kwietnia in memoriam". Soliści Artur Ruciński i Katarzyna Trylnik z towarzyszeniem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej i Chóru Polskiego Radia wykonają "Requiem d-moll" Gabriela Faure i utwory filmowe Michała Lorenca. Wydarzenie poprowadzą aktorzy Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Stockinger. Osoby, które nie wejdą do kościoła, będą mogły wysłuchać koncertu na telebimie ustawionym obok świątyni. Inicjatorami koncertu jest społeczny komitet założony przez osoby związane ze zmarłym tragicznie prezydentem Lechem Kaczyńskim.

10 kwietnia 2010 roku w tragicznym wypadku lotniczym pod Smoleńskiem zginął prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka oraz kilkadziesiąt najważniejszych osób w państwie, a także członkowie załogi TU-154.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraków: obchody rocznicy katastrofy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.