Dzwon Zygmunta zabrzmi w rocznicę katastrofy

Dzwon Zygmunta zabrzmi w rocznicę katastrofy
Dzwon Zygmunta (fot. Rj1979 / wikipedia.pl)
PAP / wm

Dzwon Zygmunta, który bije podczas największych uroczystości kościelnych oraz państwowych i w najważniejszych dla narodu chwilach, będzie bił także w niedzielę, w pierwszą rocznicę katastrofy smoleńskiej.

„Dzwon zostanie rozkołysany kwadrans przed godz. 10, tuż przed mszą św. celebrowaną w Katedrze w intencji wszystkich ofiar katastrofy przez metropolitę krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza” – powiedział PAP proboszcz parafii archikatedralnej na Wawelu ks. prałat Zdzisław Sochacki.

W krakowskich uroczystościach mają uczestniczyć m.in.: córka pary prezydenckiej Marta Kaczyńska, żona prezydenta Gruzji Sandra Saakaszwili oraz część rodzin ofiar katastrofy. Msza będzie transmitowana na telebimie ustawionym w pobliżu Krzyża Katyńskiego.

Krypta, w której pochowani zostali Lech i Maria Kaczyńscy, będzie w niedzielę otwarta od zakończenia mszy św. do godz. 19. Proboszcz prosi, by kwiaty i znicze pozostawić na zewnątrz, przed kryptą.

DEON.PL POLECA

W czwartek małopolscy posłowie PiS zaapelowali do Małopolan i krakowian o liczny udział w uroczystościach organizowanych w pierwszą rocznicę tragedii smoleńskiej. „Niech wyrazem uczczenia ofiar będą ponadto biało-czerwone flagi z kirem wywieszone na naszych domach i zakładach pracy. Pamięć o ofiarach tej tragedii to nasz moralny i obywatelski obowiązek” – napisali działacze PiS.

W niedzielę rano z Rynku Głównego pod Krzyż Katyński przejdzie marsz pamięci, organizowany pod honorowym patronatem Zuzanny Kurtyki, wdowy po b. prezesie IPN Januszu Kurtyce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dzwon Zygmunta zabrzmi w rocznicę katastrofy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.