Kraków: w niedzielę odbędzie się kolejna edycja akcji "Ciacho za ciacho"

Kraków: w niedzielę odbędzie się kolejna edycja akcji "Ciacho za ciacho"
(fot. krakow.dominikanie.pl)
KAI / psd

Już w tę niedzielę odbędzie się adwentowa odsłona akcji "Ciacho za ciacho". Tym razem jej celem jest zbiórka funduszy na zakup mleka terapeutycznego do ośrodka dożywiania w Kongo prowadzonego przez fundację "Dobra Fabryka" Szymona Hołowni.

Stąd inicjatywa, organizowana przez grupę charytatywną "Szpunt", działającąprzy Duszpasterstwie Akademickim "Beczka" w Krakowie, przebiegnie pod hasłem "Daj mleko, będziesz wielki!". - Chcemy pokazać, że sprawiając sobie przyjemność, na przykład kupując ciasto, można również zadbać o drugiego człowieka, który urodził się w znacznie trudniejszej sytuacji niż my - mówi Agata Burghardt, odpowiedzialna "Szpuntu".

W najbliższą niedzielę ludzi dobrej woli dominikańskie krużganki (ul. Stolarska 12) tradycyjnie powitają zapachem ciast oraz stosem książek, płyt czy ozdób świątecznych. Na przybywających będzie także czekać kawiarenka z ciepłymi napojami oraz goframi i tostami.

Oprócz tego przygotowano również spektakle beczkowej grupy "Karton", pokazy chemiczne i fizyczne oraz panel dyskusyjny o tym, co można zrobić w sprawie głodu na świecie, którego gościem będzie właśnie Szymon Hołownia. Poza tym chętni będą mogli wziąć udział w licytacji m.in. wejściówek do ciekawych miejsc kulturalnych.

Kraków: w niedzielę odbędzie się kolejna edycja akcji

(fot. krakow.dominikanie.pl)

W ramach ostatniej, wielkopostnej akcji "Ciacho za ciacho", udało się zebrać ponad 63 tys. zł, które przekazano siostrom dominikankom z zakonu pw. św. Katarzyny ze Sieny na remont szkoły znajdującej się w Iraku w miejscowości Kara Kusz, która została zniszczona podczas działań wojennych.

- Myślę, że ta forma zbiórki jest bardzo skuteczna dlatego, że łączy przyjemne z pożytecznym. Stwarzamy przestrzeń i miejsce do spotkania się i miłego spędzenia czasu, a jednocześnie dajemy okazję na okazanie realnej pomocy na konkretny cel charytatywny, która choć w małym stopniu może zmienić świat na lepsze - podkreśla Burghardt.

Kiermasz charytatywnej grupy "Beczki" organizowany jest w Krakowie dwa razy w roku - przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Dzięki dotychczasowym akcjom udało się na przykład zbudować studnię w Sudanie czy zakupić rentgen dla szpitala w Ugandzie. Inicjatywa "Ciacho za ciacho" ma zostać rozpowszechniona w innych dominikańskich ośrodkach akademickich w Polsce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraków: w niedzielę odbędzie się kolejna edycja akcji "Ciacho za ciacho"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.