Kraków: Wspólnota Chleb Życia otworzyła dom dla potrzebujących

Kraków: Wspólnota Chleb Życia otworzyła dom dla potrzebujących
(fot. facebook.com / ks. Jacek Krzemień)
KAI / sz

Dom Wspólnoty Chleb Życia został otwarty w krakowskich Bronowicach. Miejsce, w którym znajdą schronienie osoby bezdomne, chore i niepełnosprawne, powstało dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, parafii oraz instytucji. Remont domu wsparł także papież Franciszek. Dom nosi imię św. Jana Pawła II. W poniedziałek zamieszka w nim dwóch pierwszych mężczyzn.

 

Dom w Krakowie został przekazany nieodpłatnie przez parafię Mariacką, ale jest stary i wymagał remontu. "Kraków potrzebuje miejsc dla ludzi bezdomnych, przede wszystkim starszych i chorych, których nikt nie chce. Młodzi ludzie, którzy rozdają osobom bezdomnym zupę na krakowskich Plantach, spotykają ludzi, którzy chcieliby zejść z ulicy lub po prostu wymagają opieki" - podkreśla s. Małgorzata Chmielewska.

Kraków: Wspólnota Chleb Życia otworzyła dom dla potrzebujących - zdjęcie w treści artykułu

(fot. facebook.com / ks. Jacek Krzemień)

DEON.PL POLECA

W domu dla chorych, niepełnosprawnych i ubogich jest 15 łóżek i 4 łazienki. Jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajduje się w nim gabinet medyczny, który wymaga doposażenia.

Dom powstał dzięki ofiarności wielu krakowskich parafii, które kwestowały w tym celu, a także innych wspólnot, jak dominikański "Szpunt", który na remont budynku przeznaczył dochód z akcji "Ciacho za Ciacho". Swój wkład miał również papież Franciszek, który wsparł dzieło kwotą 100 tys. zł. "To dlatego uzbierało się setki, a pewnie tysiące ludzi w tym łańcuchu. Choć nie znamy Was osobiście, to jesteście nam bliscy przez wspólnotę celu, jakim jest Miłosierdzie" - pisze na swoim blogi s. Chmielewska.

Kraków: Wspólnota Chleb Życia otworzyła dom dla potrzebujących - zdjęcie w treści artykułu nr 1

(fot. facebook.com / ks. Jacek Krzemień)

Wspólnota prowadzi dziewięć domów dla ludzi bezdomnych, starszych, chorych i matek z dziećmi, starając się stworzyć miejsce do godnego życia i umożliwić powrót do społeczeństwa . Walczy z barierami edukacyjnymi, na jakie napotykają dzieci i młodzież z ubogich rodzin, bezrobociem i wykluczeniem osób niepełnosprawnych. Udziela pomocy socjalnej, medycznej, pomaga w uzupełnieniu wykształcenia i zdobyciu zawodu. Członkowie Wspólnoty żyją z ludźmi ubogimi wokół Chrystusa Eucharystycznego.

OTWARCIE I POŚWIECENIE PIERWSZEGO NASZEGO DOMU DLA BEZDOMNYCH W KRAKOWIE. ❤️❤️❤️ OD CZWARTKU, 15 LISTOPADA - DO NIEDZIELI, 18 LISTOPADA BĘDĘ GŁOSIŁ W BAZYLICE MARIACKIEJ, W KRAKOWIE, REKOLEKCJE DLA UBOGICH.

Opublikowany przez Jacek Krzemień Sobota, 22 września 2018

Wspólnota Chleb Życia istnieje w Polsce od 1990 r.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch

Biblia – historia zakochanego Boga

Dlaczego w drzewie genealogicznym Jezusa znajdziemy imiona Tamar, Rachab czy Batszeby, mimo że tradycyjne rodowody raczej pomijały kobiety? Dlaczego wbrew starożytnym obyczajom to właśnie one miały często decydujący wpływ na...

Skomentuj artykuł

Kraków: Wspólnota Chleb Życia otworzyła dom dla potrzebujących
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.