Krwawy zamach w kościele w Meksyku, napastnik zasztyletował jedną osobę

Krwawy zamach w kościele w Meksyku, napastnik zasztyletował jedną osobę
(fot. shutterstock.com)
3 lata temu
KAI / pk

Krwawy zamach, jakiego dokonano w jednym z kościołów katolickich w Meksyku, wstrząsnął całym krajem. Na uczestników nabożeństwa w Ecatepec rzucił się z nożem 33-letni mężczyzna.

Napastnik zasztyletował jedną osobę - działającego we wspólnocie pomocnika duszpasterskiego i zranił kolejne cztery. Nożownik jest w rękach policji.

Ecatepec, niemal dwumilionowe miasto na przedmieściach stolicy kraju, odwiedził w lutym 2016 roku papież Franciszek i sprawował tam Mszę św., na którą przybyło milion wiernych. Połowa mieszkańców miasta żyje w skrajnym ubóstwie, była to więc papieska wizyta na "peryferiach".

W mieście nadal panuje przemoc. Ciągle pojawiają się doniesienia o porwaniach i morderstwach, w tym młodych kobiet. Podczas niedzielnej Mszy św. w Mieście Meksyk kard. Norberto Rivera wezwał do modlitw nie tylko za ofiary ataku w kościele ale również za polityków. Podkreślił, że to przecież od nich zależy budowanie gospodarki w taki sposób, aby uboga ludność milionowych miast otrzymała szanse wyjścia z ich beznadziejnej sytuacji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Krwawy zamach w kościele w Meksyku, napastnik zasztyletował jedną osobę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.