Ks. Kneblewski: Biskup zdjął ze mnie zakaz wypowiedzi medialnych, co oznacza "powrót smoka"

Ks. Kneblewski: Biskup zdjął ze mnie zakaz wypowiedzi medialnych, co oznacza "powrót smoka"
Ks. Roman Kneblewski (fot. Tuba Cordis / YouTube.com)
Facebook.com / onet.pl / tk

Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi ks. Roman Kneblewski poinformował, że bp Krzysztof Włodarczyk zdjął z niego zakaz wypowiadania się w mediach. "Dzisiaj jest jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu, za który jestem bardzo wdzięczny naszemu drogiemu Księdzu Biskupowi" – czytamy we wpisie kapłana.

Bp Krzysztof Włodarczyk w styczniu ubiegłego roku nałożył na ks. Romana Kneblewskiego zakaz wypowiedzi medialnych w związku z jego wpisem na Facebooku, który dotyczył zbiórki prowadzonej w ramach WOŚP. Kapłan wstawił zdjęcie dzieci ubranych w stroje Hitlerjugend i zbierających pieniądze do puszki. Porównał także dzieci do tej nazistowskiej formacji młodzieżowej.

DEON.PL POLECA
"Wobec powyższego z dniem 31 stycznia 2023 r., zakazuję Księdzu wypowiadania się w mediach wszelkiego typu i prowadzenia działalności medialnej zarówno w Internecie, jak i formie konwencjonalnej" – brzmiał dekret z 30 stycznia.

22 stycznia tego roku ks. Kneblewski poinformował w mediach, że bp Włodarczyk zdjął z niego zakaz wypowiedzi medialnych.

"Kochani! Niezmiernie miło mi jest Państwa poinformować, że Ksiądz Biskup zdjął ze mnie zakaz wypowiedzi medialnych, co oznacza ‘powrót smoka’. Dzisiaj jest jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu, za który jestem bardzo wdzięczny naszemu drogiemu Księdzu Biskupowi. Toteż proszę gorąco wszystkie przyjazne mi osoby o modlitwę za Jego Ekscelencję ks. bpa Krzysztofa Włodarczyka oraz za mnie, ponieważ chciałbym, jeśli taka jest wola Boża jeszcze długo powalczyć i w tym czasie jak najwięcej - z Bożą pomocą tudzież Bożą mocą - dobrego zdziałać na chwałę Panu i pożytek wielu. Bardzo Was o to proszę" – napisał kapłan na Facebooku.

"Kneblewski znany jest m.in. z celebrowania liturgii w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz promowania tej liturgii i tradycyjnego katolickiego nauczania, a także z sympatyzowania z ruchem narodowym i z kontrowersyjnych wypowiedzi (m.in. krytykował lewicowe poglądy, negował istnienie pandemii i kwestię szczepień)" – podaje portal onet.pl.

Źródło: Facebook.com / onet.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ks. Kneblewski: Biskup zdjął ze mnie zakaz wypowiedzi medialnych, co oznacza "powrót smoka"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.