Kolejna skandaliczna wypowiedź ks. Romana Kneblewskiego. Pielęgniarki, które opiekowały się nim w szpitalu, porównuje do diablic

Kolejna skandaliczna wypowiedź ks. Romana Kneblewskiego. Pielęgniarki, które opiekowały się nim w szpitalu, porównuje do diablic
(fot. youtube.com)
2 miesiące temu
natemat.pl / facebook.com / jb

- Skoro więc jednym duchownym zabrania się wypowiedzi, bo rzekomo "sieją zamęt" w duszach, a drugim nie, to znaczy, że jednak istnieją podwójne standardy, a ks. Kneblewski wyraża głośno to, co myśli wielu duchownych. I to jest prawdziwy wstyd dla Kościoła - komentuje działanie kapłana Dariusz Piórkowski SJ.

Ksiądz Roman Kneblewski znany jest m. in. z sympatyzowania z ruchem narodowym oraz kontrowersyjnych wypowiedzi na różne tematy. Odnosił się do islamu, pisząc na Facebooku o tym, że "Koran powinno się spalić". Równie odważnie wypowiadał się na temat uchodźców, mówiąc o nich: "będą nam podrzynać gardła gwałcić kobiety i zmuszać do przechodzenia na islam". 

W tym roku komentował epidemię koronawirusa w taki sposób na Twitterze: "Nie ma żadnej pandemii, ani nawet epidemii. Nic nadzwyczajnego się nie dzieje poza globalną akcją ogłupiania, zastraszania i zniewalania ludzi. Toteż biada mi, gdybym jako kapłan przez noszenie jakiejś szmaty na twarzy zachęcał wiernych do niewolnictwa". Wówczas Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej apelował do KEP, podkreślając, że publikowane wypowiedzi kapłana są "nieprawdziwe i wysoce szkodliwe dla zdrowia publicznego".

Przypomnijmy, że dekretem z 5 czerwca 2019 r. został odwołany przez ordynariusza bydgoskiego bp. Jana Tyrawę z urzędu proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy i przeniesiony na emeryturę z "prawem zamieszkania w Domu Księży Emerytów im. Jana Pawła II w Bydgoszczy". Duchowny odwołał się od tej decyzji do Stolicy Apostolskiej podając za powód "brak wystarczającego uzasadnienia dla podjęcia przez biskupa takich kroków". W odpowiedzi Stolica Apostolska odrzuciła złożony przez niego rekurs.

"Diablice mnie otaczają, czuję się jak w piekle"

Tym razem ks. Roman Kneblewski na youtube'owym kanale "Tuba Cordis" odniósł się do obecnych strajków kobiet. Niedawno przeszedł operację wymiany zastawki serca, a w szpitalu opiekowały się nim m.in. pielęgniarki, które nosiły czarne maseczki z czerwoną błyskawicą. 

"Na innym oddziale miały maseczki, czarne i na tym wymalowane czerwone błyskawice. Ja się poczułem, jakbym był w piekle, a przecież operację przeżyłem. Jakieś diablice mnie otaczają? A twarze miały anielskie. One się widocznie utożsamiają z tą rozwrzeszczaną tłuszczą, która wykrzykuje wulgaryzmy" - opowiadał o tym. 

Odwołał się także do dawnych czasów, kiedy kobiety, które posługiwały się wulgaryzmami, "miały automatycznie na czole wypisaną profesję". "Podobnie była postrzegana na ulicy kobieta paląca papierosa" - dodał. 

Komentując Strajk Kobiet, zwracał uwagę na wulgaryzmy, które krzyczą kobiety. "Robią ze swoich ust kloakę" - mówił. Zwrócił uwagę także na to, że w protestach uczestniczą małe dziewczynki, które nie wiedzą nawet o co w nich chodzi. "Tego w naszej kulturze dawniej nie było" - mówił.

 

Dariusz Piórkowski SJ: to jest prawdziwy wstyd dla Kościoła

Ks. Kneblewski wyprawia swoje kolejne szarże. Wstyd aż cytować, jakie ma wyobrażenie o kobietach. Usta strajkujących kobiet porównuje do kloak, inne do prostytutek i diablic. Takie uogólnienia są bardzo krzywdzące. I wygląda na to, że taka ekspresja "wolności" księdza Kneblewskiego jakoś nie przeszkadza jego przełożonym.
Ostatnio rzecznik kurii bydgoskiej stwierdził, że nic się nie da zrobić. Może nie zdaje sobie sprawy,że takie wulgarne, a nawet prymitywne wypowiedzi, niestety idą w świat, stają się wulgarną twarzą Kościoła.
Skoro więc jednym duchownym zabrania się wypowiedzi, bo rzekomo "sieją zamęt" w duszach, a drugim nie, to znaczy, że jednak istnieją podwójne standardy, a ks. Kneblewski wyraża głośno to, co myśli wielu duchownych. I to jest prawdziwy wstyd dla Kościoła.

 

Wpis ukazał się pierwotnie na Facebooku:

Ks.Kneblewski wyprawia swoje kolejne szarże. Aż wstyd cytować, jakie ma wyobrażenie o kobietach. Usta strajkujących ...

Opublikowany przez Dariusza Piórkowskiego SJ Poniedziałek, 23 listopada 2020
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ
20,94 zł
29,90 zł

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Kolejna skandaliczna wypowiedź ks. Romana Kneblewskiego. Pielęgniarki, które opiekowały się nim w szpitalu, porównuje do diablic
Komentarze (83)
DL
~Dariusz Liwski
2 grudnia 2020, 16:22
"Kolejna skandaliczna wypowiedź ks. Romana Kneblewskiego". No tak. Arcykatolickie wypowiedzi (zwlaszcza ksiedza) moga dziwic deonowcow
JM
~Jacek Majbrodzki
27 listopada 2020, 10:14
Wysłuchałem tej wypowiedzi ks. Kneblewskiego (z którym szczególnie się nie utożsamiam) i jestem zaskoczony jak Państwa portal mógł dokonać takiej manipulacji. Zainteresowanych zachęcamdo obejrzenia oryginalnego filmu na YT.
SA
~Stanisław Anczakowski
25 listopada 2020, 18:02
Jedno jest pewne [ oprócz śmierci i podatków …rozłam kościoła , on się dzieje tu i teraz na naszych oczach , on już jest podzielony tylko jeszcze owe podziały się nie ZINSTYTUCJONALIZOWAŁY , jest lewica , jest prawica , prawie jak na Sądzie Ostatecznym , nie było by tych podziałów gdyby kościół miał własną politykę społeczną , a tak czy ktoś chce czy nie musi się DOPASOWAĆ do obecnych trendów myślowych , no cóż , pewne oprócz w/w jest i to ,że sam ołtarz i credo do utrzymania jedności kościoła nie wystarczą … co widać , stanie z boku wydarzeń co było specjalnością EP implikuje powstawanie ruchów oddolnych , cóż życie nie znosi próżni , a Ewangelia aby zaistnieć musi podobnie jak Mesjasz zstąpić na ziemię , na samych doktoratach nie przeżyje , mogę się zgadzać z księdzem Kneblewskim lub nie , jednemu nie sposób zaprzeczyć :że SWOJE zdanie ma , czego nie zawsze można powiedzieć o wielu księżach , oni są jak kurialne papużki .
PR
Piotr Razum
25 listopada 2020, 01:35
Ojcze Piórkowski, zamówię jutro za Ojca Mszę o nawrócenie Ojca, tylko tyle mogę dla Ojca zrobić. Poinformuje, kiedy będzie miała miejsce i zaproszę do obejrzenia.
J2
Jerzy 2
25 listopada 2020, 15:11
@Piotr. O nawrócenie na jaką religię ? Bo zdaje się że katolikiem rzymskim to ten kapłan już jest. Dlatego zastanawiam się jakie wyznanie reprezentujesz.
RD
~Robertus Dianthus
25 listopada 2020, 18:06
No proszę, zawsze głupi myślałem, że bycie katolikiem i prowadzenie życia duchowego polega właśnie przede wszystkim na ciągłym nawracaniu się. Już pomijam to, że można być ważnie wyświęconym kapłanem i materialnie nie należeć do Kościoła Katolickiego (do do tego wystarczy "tylko" grzech śmiertelny, nie wspominając już np o grzechach przeciwko wierze, które zaciągają ekskomunikę). Co to w ogóle za pogląd, że nawrócenia wymagają wyłącznie niekatolicy ? Chociaż, w dobie obecnej teologii, to i tak już bardzo ortodoksyjne stwierdzenie. Wracając do tematu, to sam osobiście bardzo bym się cieszył, gdyby ktoś zamówił za mnie taką Mszę. Milsza mogła by być dla mnie chyba tylko intencja o dobrą śmierć.
RD
~Robertus Dianthus
25 listopada 2020, 18:08
Tak jeszcze w ramach pewnej "dogrywki" dodam, że samo przekonanie o tym, że nawrócenie nie jest potrzebne jeśli wyznaje się "słuszną" wiarę żywo przypomina doktrynę protestancką, tak więc pytanie o wyznanie byłoby może i nawet i zasadne, ale odpowiedzi należałoby oczekiwać z Pana strony.
J2
Jerzy 2
25 listopada 2020, 19:51
@Robertus. Do czego miałby się nawracać O. Piórkowski ? Konkretnie poproszę. Nieakceptowanie języka jakiego używa ks. Kneblewski jest może grzechem śmiertelnym czy o coś innego chodzi ? A może grzechem śmiertelnym jest nieakceptowanie głupot w stylu "Toteż biada mi, gdybym jako kapłan przez noszenie jakiejś szmaty na twarzy zachęcał wiernych do niewolnictwa" ? Czy jeszcze coś innego ? Poproszę o konkretne tematy gdzie też ten ojciec tak pobłądził że wzywacie go do "nawrócenia" ?
IK
~In Kab
25 listopada 2020, 23:00
Panie Piotrze, proszę zamówić dodatkowa Mszę, za siebie, o pokorę, miłość bliżniego i bliska relację z Jezusem...
XM
~X Monte
29 listopada 2020, 00:28
O.Piorkowski jest w stanie pojednania piekło z niebem, ale tylko w swojej bujnej wyobraźni. Szkoda człowieka.
CX
~czloax x
25 listopada 2020, 00:04
Za złe mam xKneb..mu rzucanie wiernych na pastwę kowida. Ale co do tych SS-pielęgniarek ... czy Kościół ma pobłażać czy ostrzegać? Czy Pan Jezus nie ostrzegał mówiąc o piekle? Czy gdy zobaczymy wchodzących w szeroką bramę wiodącą na zatracenie, mamy stanąć i z życzliwym uśmiechem serwować im okrągłe słowa? Czy też raczej wrzasnąć by się przynajmniej niektórzy ocknęli póki są jeszcze po tej stronie?
MK
~Matylda Kostrzewska
25 listopada 2020, 12:14
Sero, można tu polskie pielęgniarki, ryzykujące życiem w czasie epidemii (wiele już umarło) nazywać SS ?
BN
~Barbara` Neumann
26 listopada 2020, 02:21
Możliwe, że ryzykują życiem. Na pewno jednak wspierają mordy. Te od błyskawic, rzecz jasna.
TS
~Taki Sobie
26 listopada 2020, 09:47
No i co jest dla Ciebie ważniejsze ratowanie zycia przy ryzykowaniu swoim, czy symbol?
JW
~Jacek Wagner
24 listopada 2020, 22:50
Ciekawe co Piórkowski napisze po dzisiejszej konferencji prasowej Strajku Kobiet ? Pewnie ,że chrzest tak naprawdę nie jest potrzebny żeby kochać Jezusa.
DD
~Daniel D
24 listopada 2020, 21:25
Ks. Roman Kneblewski, Rany Julek znowu w myśl Kościoła Katolickiego. Trzeba szybko mu pomóc, najlepiej zhejtować w DEON
HS
~H S
24 listopada 2020, 16:54
Nie popieram do końca wypowiedzi ks. Kneblewskiego , ale nie wolno nikogo obrażać, księdza również, to są jego odczucia jakie odniósł w czasie pobytu w szpitalu, to jedno, a drugie dlaczego miały czarne maski z tym znakiem, w pracy? kto pozwolił na taki krok? aby pacjęci odnosili różne, nieprzyjemne wrażenie, albo są w pracy albo na strajku, na ulicy. Dwie sroki za ogon trzymać się nie da. Nie wskazane są takie artykuły na stronę katolicką.
Tomek Pe
Tomek Pe
24 listopada 2020, 16:18
Zastanawia mnie fundamentalizm większości komentujących, w większości ludzi świeckich, wobec zupełnie innej wizji naszej wiary, którą starają się pokazać Jezuici i portal deon. Skąd wyście się ludzie urwali i dlaczego tu jesteście? Czy sensem Waszego życia jest kwestionować przekaz KAŻDEGO artykułu na deonie i każdego piszącego tu redaktora? Tak rozumiecie ewangelizację? Wiem, że nie dostanę odpowiedzi ale bardzo mnie ciekawi z jakich źródeł czerpie Wasza wersja katolicyzmu. Tylko mi tu nie piszcie, że z lektury Pisma Świętego bo to nie kabaret.
DL
~Dariusz Liwski
24 listopada 2020, 22:24
za kabareciarza to tutaj robisz ty
GU
Grażyna Urbaniak
25 listopada 2020, 13:58
@Tomek Pe uprasza: "Tylko mi tu nie piszcie, że z lektury Pisma Świętego bo to nie kabaret." Czy mam Tomku rozumieć, że Liturgię Słowa uważasz za kabaretową część Mszy Świętej?
J2
Jerzy 2
25 listopada 2020, 19:55
@Grażyna, Czytać należy ze zrozumieniem. Tomek napisał żeby NIE pisać że czerpiecie Waszą wersję katolicyzmu z Pisma Św. bo to nie kabaret tzn. że tu nie jest kabaret i żebyście nie żartowali. Czy teraz to jest jasne ? Nie pisał że Pismo Św. jest kabaretem !
TS
~Taki Sobie
25 listopada 2020, 19:59
I znowu ta zgubna dosłowność, w sekrecie podpowiadam to wskazówka była, żeby trochę ze zrozumieniem to PŚ, nie tak literalnie i dosłownie bo mozna skończyć jak Orygenes lub inni asceci....... niszcząc się........
KM
~Krystyna M.
25 listopada 2020, 21:43
@Jerzy 2. Zapraszam na kursy pisania ze zrozumieniem!
GU
Grażyna Urbaniak
25 listopada 2020, 23:41
Ach, teraz rozumiem, dzięki! Ale, wiesz, tak się zapatrzyłam na tego Bohuna...
JR
~Jan Roj
24 listopada 2020, 15:24
Bardzo słusznie ks. Kneblewski rozumuje.
WG
W Gedymin
25 listopada 2020, 20:23
A to ciekawe: ks. Kneblewski rozumuje. I w dodatku bardzo słusznie.
MF
~Maciej Frączek
24 listopada 2020, 14:43
Można znaleźć wiele argumentów przeciwko KS Kneblewskiemu(jak negowanie pandemii), ale jeśli ktoś zobaczył cały jego film to zobaczy, że kobiet nie obraził. Jego film nie był skierowany tylko do kobiet, ale do wszystkich osób wierzących. Naprawdę myślę, że nawet żaden sąd po zapoznaniu się z całym filmem nie potraktowałby słów tego księdza jako znieważających kobiety.
MK
~Matylda Kostrzewska
25 listopada 2020, 12:17
Ksiądz Kneblewski to diabelski pomiot - bez urazy, w żaden sposób nie obraziłam księdza, tak ogólnie kieruję te słowa do wierzących i kobiet.
VR
Valdi Roch
24 listopada 2020, 14:07
Ergo jednak może ks. Roman Kneblewski słusznie się tak czuje, skoro aborcja to mordowanie niewinnych i bezbronnych dzieci nienarodzonych.
VR
Valdi Roch
24 listopada 2020, 13:05
Może trzeba wytłumaczyć x Kneblowskiemu, że aborcja nie ma w sobie nic diabelskiego, aby się tak nie czuł...
JS
~Jakub Sito
24 listopada 2020, 14:31
że co ? nie dosłyszałem chyba...
DL
~Dariusz Liwski
24 listopada 2020, 12:06
Ojcze Piorkowski czy nie parzy cie ta piekielna warzecha, ktora trzymasz w reku i mieszasz w glowach?
GE
~Gost Ek
24 listopada 2020, 09:02
Ksiądz Piórkowski w formie-znowu pisze jakby żył w świecie równoległym.
S.
~Staszek .
24 listopada 2020, 06:59
Jaki to przewrotny tekst...Ks. Roman Kneblewski, to nie moja bajka, ale często ma rację i tym razem również. Straj tzw.kobiet, to tylko i wyłącznie wulgaryzmy, agresja i tak naprawdę, upokarzanie samych siebie - tam po prostu widać brak szacunku do siebie i innych!
TN
Teresa Novak
24 listopada 2020, 18:22
Owszem...jak ktoś przedkłada formę nad treść, nie wnika w przyczyny, patrzy powierzchownie, bezmyślnie i bez empatii, a zarazem uwielbia szybko osądzać innych to pewnie się z Panem zgodzi. Tylko nie wiem co to ma do rzeczy z miłością bliźniego.
KK
~Ktoś Komuś
24 listopada 2020, 23:57
A z jaka empatia patrzy pani na te malenstwa abortowane z lon matek
BS
~Bartosz Szybiak
24 listopada 2020, 05:38
Brawo. Wreszcie ktoś odważył się mówić prawdę. Jest mi wstyd za wypowiedzi ks.Kneblewskiego. Krzyk braku miłości bliźniego, braku elementarnej wiedzy. Jestem lekarzem, katolikiem i boli mnie ze jestem utożsamiany z takim kościołem jaki reprezentuje Kneblewski.
VR
Valdi Roch
24 listopada 2020, 13:08
To może nie zaglądać na wyborczą i jej podobnym co piszą o x Kneblowskim...
IK
~In Kab
24 listopada 2020, 19:44
Wystarcza przeczytać , co pan pisze na temat o. Piórkowskiego, żeby zauważyć, jak bardzo negatywną osoba jest Ks. Kneblowski.
RR
~RODO RODO
24 listopada 2020, 04:37
Przecież gdy się zastanowić, to ten ksiądz nie mówi nic tak złego, czy ordynarnego, choć używa kontrowersyjnych stwierdzeń. Czym jest ordynarny protest wulgarności, jak nie lejącą się na ulice kloaką? Kto o zdrowych zmysłach chce iść w tłumie skandującym wulgaryzmy? W Polsce brak kultury wyłazi wszędzie, nawet u księży nawet i u jezuitów. To straszne, bo bez kultury popędzimy - spora część nas, Polaków - jak owo stado w przepaść, otchłań w zło.
YO
~Yoko Oko
24 listopada 2020, 00:19
Ja naprawdę nie wiem jak można przyjąć w takim momencie postawę " zwykłego księdza", tego z listu. Co więc żeśmy dotąd robili, że kiedy jest godzina próby bierzemy stronę dewastujacych Kościół?
WG
W Gedymin
24 listopada 2020, 13:43
"dewastujacych Kościół" - żadne wulgaryzmy ateistów, lewaków, kanalii, LGBT+, drugiego sortu, żadne manifestacje, żadne napisy na kościołach, tęczowe flagi, żadne esesmańskie błyskawice, żadne tęczowe aureole nie dewastują bardziej Kościoła nich grzech w nim, niż katolicy szerzący kłamstwa, manipulację nienawiść, niż msze smoleńskie służące celom politycznym, umacnianiu kłamstwa i budowania nienawiści.
BP
~Bez Przesady
24 listopada 2020, 16:49
U obrońców stojących z krzyżem i różańcem okładając kobiety i wyzywając od dziwek
IK
~In Kab
24 listopada 2020, 19:47
Kościół duchownych podobnych Ks. Kneblowskiemu sam się dewastuje! I dobrze, niech znikną, a będzie można zacząć budować od nowa i opierając się na nauce Chrystusa.
RG
~Renea Goscinny
24 listopada 2020, 00:07
Nie słyszałem, aby ks. Piórkowski potępił kloakę słowną kobiet ze strajku kobiet. Więc czemu atakuje ks. Kneblewskiego.
TN
Teresa Novak
24 listopada 2020, 18:27
Rozumiem, że od "wielebnego" nie należy oczekiwać innych standardów niż tych na ulicy?
IK
~In Kab
24 listopada 2020, 19:51
To może trzeb by poszukać, poczytać i z pewnością się znajdzie jakiś przykład potępienia wulgaryzmów. A jeśli nie, to na pewno nie znajdzie pan słów poparcia. A na pocieszenie polecam Mikołajka.
KP
~katolik pomniejszego płazu
23 listopada 2020, 23:03
uuuu, dobroludzizm został obrażony
AN
~Adam N
23 listopada 2020, 22:08
Ale o co chodzi, przeciez pisze on prawde!??
~Marzena Świątek
23 listopada 2020, 21:04
Czy ja na pewno trafiłam na katolickie medium? Opinie autora są porażające. Od razu przypomniał mi się jeden z najnowocześniejszych teleskopów, który został zbudowany przez zakon jezuitów i nazwany <lucyfer>. Czyżby był świadectwem o wybraniu nowego boga?
WC
~Wojciech Chajec
24 listopada 2020, 14:06
Lucyfer to zdaje się znaczy "niosący światło", więc do teleskopu pasuje. Lucyfer został stworzony jako anioł ale (potem? a może już w momencie? stworzenia) upadł. Pytajniki wpisałem, bo ponoć TAM nie ma czasu.
JS
~Jakub Sito
23 listopada 2020, 21:02
jak kapłan może tak obrzydliwie atakować drugiego kapłana !!! Wstyd księże !!! Proszę sobie przypomnieć kto jest ojcem podziałów. Jestem wstrząśnięty tym mega antyświadectwem. Haniebny felieton. Obyście byli zimni albo gorący... Święty Ignacy na was patrzy z Nieba, i co widzi....
MF
Magdalena Fiel
24 listopada 2020, 07:06
Bo Kneblewski to wstyd i zgorszenie. Haniebną jest obrona tego zwyrodniałego pseudokapłana
KM
~Krystyna M.
24 listopada 2020, 11:26
Pani Magdaleno, zapraszam Panią na kursy na temat tego, co to jest "wstyd" i "zgorszenie", bo Pani tego najwyraźniej nie wie. Braki w swojej wiedzy można przecież uzupełnić.
JS
~Jakub S
24 listopada 2020, 11:59
proszę się zastanowić co też Pani wypisuje... To tak wygląda "otwartość" Kościoła "otwartego" do którego wedle wszelkich znaków na Niebie i ziemi Pani się zalicza ? Gratuluję skuteczności ewangelizacyjnej...
J2
Jerzy 2
24 listopada 2020, 12:56
@Krystyna. "zapraszam Panią na kursy" Gdzie i kto organizuje takie kursy ? Może któryś naszych zacnych hierarchów ? : jak np. Janiak, Głódź, Czaja, Dziuba, Rakoczy, Dziwisz, Gądecki, Skworc, Napierała, Tomasik, Szkodoń, Dzięga, Orszulik i wielu innych ? Oni na pewno mają pełne kwalifikacje aby coś o wstydzie i zgorszeniu przekazać innym.
TN
Teresa Novak
24 listopada 2020, 18:29
A te kursy powstały przed czy po aferze pedofilskiej?
KM
~Krystyna M.
24 listopada 2020, 22:30
@Teresa Novak. Pani Tereso, proszę się nie denerwować, dla Pani miejsce na kursie pisania na temat też się znajdzie.
TS
~Taki Sobie
25 listopada 2020, 09:24
Jak sie nie ma argumentów, to pozostaje tylko atak ad personam.
AW
~ania waliszko
23 listopada 2020, 19:38
odważny kapłan i takich nam potrzeba
MN
~Maria N.
23 listopada 2020, 17:13
Prawdziwym wstydem dla Kościoła jest niedojrzały psychicznie dzieciak, jakim jest ks. Piórkowski! Trzeba rzeczy nazywać po imieniu. Tak, kobiety wykrzykujące wulgaryzmy na protestach mają usta jak kloaki. A najgorsze, że ciągną za sobą dzieci. Na miłość Boską, niech ksiądz w ogóle się nie wypowiada, bo mąci ksiądz tylko w głowie młodym. Ludzie chcą ochronić swoje dzieci i wnuki przed tym rynsztokiem, który się tej jesieni wylał na ulice polskich miast, więc proszę się zastanowić nad swoim kapłaństwem i przede wszystkim odsunąć od dzieci i młodzieży. Dzieci może takich tekstów nie czytają, ale młodzież tak. Uwagi księdza Piórkowskiego deprawują, to dno dna! Rozszalałe dziewuchy nie mające żadnych zahamowań ksiądz broni, a matek bojących się, że im dzieci wykoleją się na demonstracjach, to już ksiądz nie broni. Żenada! Wstyd!
MF
Magdalena Fiel
24 listopada 2020, 07:08
Wstyd i żenada to bronić Kneblewskiiego
WG
W Gedymin
24 listopada 2020, 07:52
Katolicka głupota komentujących jest porażająca. Brakuje słów na jej określenie. Ale takie są owoce działań polskich biskupów z Gądeckim i Jędraszewskim na czele.
GU
Grażyna Urbaniak
24 listopada 2020, 10:22
"Katolicka głupota komentujących" - oto supermerytoryczny komentarz na miarę niekatolickiej "mądrości" Gedymina. Owoce działań wymienionych biskupów, jak i każdego z nas, oceni kiedyś Sędzia Sprawiedliwy. I to będzie dopiero dla niektórych chwila porażająca - zabraknie słów.
KM
~Krystyna M.
24 listopada 2020, 10:37
@W Gedymin. Braki w wiedzy na temat religii katolickiej zawsze może Pan uzupełnić, proszę się nie martwić.
MX
~Mateusz xxx
24 listopada 2020, 10:41
@Magdalena Fiel. Ile srebrników Pani otrzymała za napisanie tego zdania? Nie ma Pani wyrzutów sumienia? Judasz przynajmniej miał. Ale i tak mu to nie pomogło...
J2
Jerzy 2
24 listopada 2020, 12:59
@Maria N. Ksiądz majcy swoje zdanie ma się wg pani " przede wszystkim odsunąć od dzieci i młodzieży." A księża-pedofile ? Wg pani mają się odsunąć czy nie ? Porażające takie fanatyczne "katolickie" myślenie. Ja nie wiem co to jest. Ale na pewno nie katolicyzm.
J2
Jerzy 2
24 listopada 2020, 13:01
@Krystyna M. "Braki w wiedzy na temat religii katolickiej zawsze może Pan uzupełnić" - takie kursy też organizuje zacne grono jak wspomniałem powyżej : np. Janiak, Głódź, Czaja, Dziuba, Rakoczy, Dziwisz, Gądecki, Skworc, Napierała, Tomasik, Szkodoń, Dzięga, Orszulik i wielu innych ? Od nich zapewne może się wiele nauczyć - obłudy, hipokryzji, chronienia przestępców etc. Ale czy to jest katolicyzm ? Jeśli tak to widać nie uważałem na lekcjach religii.
KM
~Krystyna M.
24 listopada 2020, 14:14
Panie Jerzy 2, to w takim razie zapraszamy na kursy jak pisać maile na temat
JS
~Jakub S
24 listopada 2020, 14:33
wstyd i żenada wypisywać to co Pani wypisuje na tym portalu. Gdzie się da. Takie parcie na szkło ?
TN
Teresa Novak
24 listopada 2020, 18:36
Maria N. Żenada i wstyd to być tak przerażająco powierzchownym. Tylko tyle z tego Pani wyniosła? Parę brzydkich słów tak zbulwersowało? Dziesiątki tysięcy kobiet i mężczyzn, młodych i starych we wspólnym proteście, a Wy tylko to widzicie? Widocznie Ks. Kneblewski to ślepiec prowadzący równie ślepych.
IK
~In Kab
24 listopada 2020, 20:01
Ile ma pan nicków na tym forum? Czy Mateusz i Grażyna Urbaniak, i Krystyna M, to jedna i ta sama osoba? Porażające jest to bezmyślne poparcie księdza K., którego język nie przystoi żadnemu człowiekowi. Ale język jest odzwierciedleniem tego, co w głowie i sercu. Haniebne to.
MX
~Mateusz xxx
24 listopada 2020, 22:37
@In Kab. A moze jedna osoba to: Magdalena Fiel, W Gedymin, Jerzy 2 i In Kab?
LJ
~Lagodnie Jenazwal
23 listopada 2020, 16:22
Wulgarne kobiety to jakie są?
KM
~Krystyna M.
24 listopada 2020, 17:37
Takie, które się nie szanują
GU
Grażyna Urbaniak
23 listopada 2020, 16:13
Cyt: " takie wulgarne, a nawet prymitywne wypowiedzi, niestety idą w świat, stają się wulgarną twarzą Kościoła" - Niech Ojciec skieruje te słowa do tych deonowych "katoliczek", które tu się chwalą udziałem w "protestach". No i do deonowych publicystów, którzy - a jakże -rozumieją, popierają ich "słuszny gniew".
TN
Teresa Novak
24 listopada 2020, 18:45
Czy te "katoliczki" składały ślubowania? Pani tyle samo oczekuje od księdza co od zbieraniny ludzi na ulicy? To rzeczywiście wysokie ideały ;) A poza tym czemu dziwnym trafem ksiądz się tylko kobiet czepia? Na marszach było prawie tyleż mężczyzn. Czy to na tej samej zasadzie wg której większość katolików przez lata przymykała oczy na zdrady małżeńskie w wykonaniu panów podczas gdy kobiety za to samo chętnie palono by na stosie?
TS
~Taki Sobie
24 listopada 2020, 22:52
Tak bo kobiety się nie szanują, natomiast Panom szacunek należy się apriori. Dokładnie tak, zgwalcona kobieta musiała dać sie zabić, zeby zostać świętą, lub do końca życia być "zhanbioną". Gwalciciela hańba nie sięgała, "zresztą pewnie to jej wina była". Ten ksiądz nikogo nawet nie gorszy, nie jest w stanie, dziś co najwyzej może osmieszać wartości, ktorych podobno broni. Żal mi czlowieka tak po ludzku, kompletne oderwanie od rzeczywistości.
KM
~Krystyna M.
25 listopada 2020, 22:12
@~Taki Sobie. Ja myślę, że Taki Sobie jest kobietą.
TS
~Taki Sobie
26 listopada 2020, 08:52
A jakie to ma dla Ciebie znaczenie?
JP
~Jarosław Piechota
23 listopada 2020, 15:13
Ksiądz Kneblewski ma rację. Jak ktoś daje się opieczętować błyskawicą to utożsamia się z wulgarnym i demonicznym ruchem feministycznym.
JS
~Jakub S
24 listopada 2020, 14:34
dokładnie tak !
B.
~Beniamin .
23 listopada 2020, 14:44
Do duszy zly nie ma dostepu...ma natomiast dostep do serca. Temu niewyksztalconemu sie wydaje, ze to co mowi pochodzi od niego. A czlowiek w swej wolnosci danej nam od Boga; postawion przed wyborem...rozpoznawajcie duchy abyscie nie polegli sluzac ciemnosci, ktora podaje sie nieudolnie za jasnosc. U nich duchowosc to odzienie, ktore nosza..dlatego walczac ze szmatami na twarzy sadzac ze sa wolnymi.

Skomentuj artykuł

Kolejna skandaliczna wypowiedź ks. Romana Kneblewskiego. Pielęgniarki, które opiekowały się nim w szpitalu, porównuje do diablic
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.