Ks. Urbańczyk: media powinny promować równość szans

Ks. Urbańczyk: media powinny promować równość szans
fot. Depositphotos
8 miesięcy temu
Łukasz Sośniak SJ / VaticanNews / pk

Promowanie równego traktowania kobiet i mężczyzn w mediach oraz ich równego udziału w środkach masowego przekazu, jest narzędziem pokoju i bezpieczeństwa - uważa ks. Janusz Urbańczyk, stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy OBWE.

Jego zdaniem każda informacja podawana w mediach, aby służyć dobru wspólnemu, musi chronić ludzką godność. Człowiek jest celem i miarą korzystania ze środków komunikacji społecznej, a nie narzędziem, które można wykorzystać. Stąd apel papieskiego dyplomaty do dziennikarzy o przygotowywanie wyłącznie prawdziwych, obiektywnych i wyważonych informacji, tak aby rządzący i obywatele mogli podejmować na ich podstawie oparte na faktach decyzje.

Ks. Urbańczyk przypomniał także zobowiązanie Stolicy Apostolskiej do wspierania działań OBWE podejmowanych w celu promocji równości kobiet i mężczyzn w mediach. "Obecność kobiet w środkach masowego przekazu jest kluczowa ze względu na specyficzną wrażliwość, która sprawia, że mogą one być kluczem do pełniejszej oceny rzeczywistości" - powiedział watykański dyplomata.

Źródło: Łukasz Sośniak SJ / VaticanNews / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anselm Grün OSB
25,83 zł
36,90 zł

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem

Apatia, ciągłe zmęczenie fizyczne i psychiczne, brak energii… i poczucie dezorientacji, bo dotychczas satysfakcjonująca i lubiana praca nagle stała się koszmarem i pułapką, z której nie sposób się wyrwać. Wypalenie...

Skomentuj artykuł

Ks. Urbańczyk: media powinny promować równość szans
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.