"Ksiądz z Osiedla" zatańczył z dziewicą konsekrowaną. Film wzbudził kontrowersje

"Ksiądz z Osiedla" zatańczył z dziewicą konsekrowaną. Film wzbudził kontrowersje
fot. Ksiądz z Osiedla / TikTok
ksiadz_z_osiedla / TikTok / pk

Ks. Rafał Główczyński zamieścił na swoim TikToku film. Widać na nim jak tańczy z dziewicą konsekrowaną. Nagranie wzbudziło spore zainteresowanie. "Tańce w poście? Proszę księdza czy to wypada?" - komentują materiał internauci.

Ks. Rafał Główczyński, znany jako "Ksiądz z Osiedla" jest rozpoznawalną postacią w polskim internecie. Słynie z nagrywania filmów w mediach społecznościowych i wypowiedzi na różne tematy. Kapłan nagrał niedawno film na platformie TikTok, na którym tańczy z kobietą, która złożyła ślub czystości. Jest to zapowiedź ich wspólnego projektu i zachęta do wysyłania pytań.

Film z jednej strony wzbudził mieszane uczucia. "Tańce w poście? Proszę księdza czy to wypada?" - napisała jedna z internautek. Z drugiej strony spontaniczne i pełne radości nagranie pokazuje, że życie osób konsekrowanych wcale nie musi być szare i nudne.

Kim są dziewice konsekrowane?

Bycie dziewicą konsekrowaną to starożytna forma wyrażania wiary, znana z pierwszych wieków chrześcijaństwa. Pasuje ona do stylu życia tych współczesnych kobiet, które chcą oddać się na służbę Bogu i Kościołowi, ale nie wyobrażają sobie życia w zakonie czy świeckim instytucie życia konsekrowanego. Dziewicami konsekrowanymi zostają przede wszystkim aktywne zawodowo, młode kobiety.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

"Ksiądz z Osiedla" zatańczył z dziewicą konsekrowaną. Film wzbudził kontrowersje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.