Ksiądz zapowiedział odejście z parafii. Nie może "wytrzymać z proboszczem"

Ksiądz zapowiedział odejście z parafii. Nie może "wytrzymać z proboszczem"
Fot. depositphotos.com
wiadomosci.onet.pl / ctmyslowice.pl / tk

Ks. Artur Sroga posługujący w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Mysłowicach zapowiedział odejście z tamtej parafii ze względu na to, że nie może "wytrzymać z proboszczem". Ks. Sroga poinformował wiernych o swojej decyzji podczas niedzielnej mszy świętej.

29-letni ks. Artur Sroga posługę w parafii w Mysłowicach rozpoczął dwa miesiące temu. Święcenia kapłańskie przyjął w 2018 roku. Duchowny znany jest z prowadzenia profilu na TikToku, na którym zgromadził ponad 1,5 tys. obserwujących.

Informację o chęci odejścia z parafii w Mysłowicach ks. Srogi podał portal ctmyslowice.pl, który powołał się na wiernych uczestniczących na mszy świętej. Kapłan miał przekazać zgromadzonym, że "nie można wytrzymać z proboszczem" i nazwał go „tyranem”. Zapowiedział także wiernym chęć odejścia z parafii.

Jedną z przyczyn konfliktu między wikarym a proboszczem miało być zdarzenie z soboty. Ks. Sroga chciał dostać się do budynku probostwa, lecz nie mógł tego zrobić, ponieważ wymienione zostały zamki w drzwiach. Kapłan poinformował o tym policję. Mimo interwencji funkcjonariuszy, nikt nie otworzył drzwi.

DEON.PL POLECA

Ksiądz Sroga i proboszcz parafii w Mysłowicach nie komentowali wydarzeń z soboty i niedzieli. Jak podają wiadomosci.onet.pl, wyjaśnieniem sprawy zajmuje się Kuria Metropolitalna Archidiecezji Katowickiej. 

Źródło: wiadomosci.onet.pl / ctmyslowice.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Janusz Umerle

Święty Paweł pisał, że uczeń Chrystusa jest glinianym naczyniem (por. 2 Kor 4,7), którego wyjątkowość kryje się w tym, co ono w sobie zawiera. W przypadku sakramentu święceń skarbem, który jest zdeponowany w sercu każdego...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ksiądz zapowiedział odejście z parafii. Nie może "wytrzymać z proboszczem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.