Mężczyzna często okradał kościół. Nakrył go ksiądz i zamknął złodzieja w świątyni

Mężczyzna często okradał kościół. Nakrył go ksiądz i zamknął złodzieja w świątyni
Kościół Miłosierdzia Bożego w Jaśle (fot. Google Maps)
o2.pl / tk

27-letni mężczyzna w ciągu ostatniego miesiąca często przychodził do kościoła Miłosierdzia Bożego przy ul. Rafineryjnej w Jaśle. Nie robił jednak tego po to, aby się modlić, lecz okradać skrzynkę na ofiary. Złodzieja na gorącym uczynku przyłapał ksiądz.

Księża z parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle w ostatnim miesiącu odnotowali kilkakrotne kradzieże z kościelnej skrzynki na ofiary. Zabrano z niej co najmniej tysiąc złotych. Jak się okazało za kradzieżą pieniędzy stał 27-letni mężczyzna, który często zachodził do kościoła.

DEON.PL POLECA
Ksiądz nakrył złodzieja

Gdy złodziej po raz kolejny przyszedł do świątyni, jeden z księży zauważył jego podejrzane zachowanie na monitoringu i postanowił natychmiast wezwać policję.

„Aby 27-latek nie zbiegł z miejsca popełnienia przestępstwa, ksiądz zdecydował się zamknąć świątynię na cztery spusty. Złodziej skrył się w tylnej części kościoła” – czytamy na o2.pl.

DEON.PL POLECA

Policjanci szybko jednak zlokalizowali i aresztowali 27-latka. - Policjanci wewnątrz kościoła zauważyli mężczyznę ukrywającego się w tylnej jego części. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży – powiedział kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa. Kościelną skrzynkę na ofiary miał okradać w okresie od 6 do 31 października. Jak się okazało kościół Bożego Miłosierdzia w Jaśle nie był jedyną świątynią, którą okradał złodziej. Zabierał pieniądze także z kościołów z województwa podkarpackiego i małopolskiego. 27-latkowi grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: o2.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gabriel Glinka

W wieku kilkunastu lat uciekł z domu i zaczął stawiać pierwsze samodzielne kroki - na ścieżkach zła. Poruszał się na nich coraz szybciej i pewniej, przekraczając wkrótce granice mrocznego świata przestępczości zorganizowanej.

Stał się człowiekiem...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Mężczyzna często okradał kościół. Nakrył go ksiądz i zamknął złodzieja w świątyni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.