Odnaleziono skradzione skrzypce warte 275 tys. euro. Złodziej sprzedał je za 200 euro

Odnaleziono skradzione skrzypce warte 275 tys. euro. Złodziej sprzedał je za 200 euro
Fot. Providence Doucet / unsplash.com
PAP / tk

Ponad trzy lata po kradzieży skrzypce o wartości 275 tys. euro zostały znalezione podczas policyjnego nalotu w Berlinie. Leżały w mieszkaniu 77- letniej emerytki - informuje dziennik "Bild". Złodziej sprzedał skrzypce za dwieście euro.

Funkcjonariusze zabezpieczyli cenny instrument w środę. Pochodzi z 1769 roku, został stworzony przez lutnika Nicolo Gagliano z Neapolu - pisze gazeta.

Złodziej wszedł do szkoły i zabrał skrzypce

Skrzypce skradziono 11 marca 2019 roku z Akademii Muzycznej im. Hannsa Eislera w Berlinie-Mitte. Wielokrotnie karany złodziej Berthold S. po prostu wszedł do szkoły i zabrał skrzypce. Nagrały go kamery monitoringu, zidentyfikowała go również pracownica szkoły muzycznej, która później przypadkowo zauważyła go w kolejce podmiejskiej z łupem pod pachą.

"Najwyraźniej nie zdawał sobie sprawy z tego, jaki ma skarb" - pisze gazeta. Podczas procesu S. oświadczył, że sprzedał instrument za 200 euro na Nettelbeckplatz "facetowi, który grał na automatach". Złodziej został skazany na dwa lata i sześć miesięcy, ale skrzypce zniknęły.

W środę nastąpił punkt zwrotny w tej spektakularnej sprawie - pisze "Bild". Około godziny 6 rano 80 policjantów wykonało pięć nakazów przeszukania u pięciu podejrzanych na terenie całego miasta. Podejrzany paser przechowywał cenne skrzypce w mieszkaniu swojej matki. Wobec 77-letniej kobiety również prowadzone jest obecnie postępowanie.

Przy okazji podczas przeszukań w jednym z pięciu mieszkań odkryto trzy kilogramy heroiny - informuje "Bild".

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Yoann Iacono

Przejmująca opowieść o rozdarciu pomiędzy pasją a brutalnością wojny

Skrzypce wydają się żywe. Czuje, że blokują jej ruchy i hamują zasięg gestów. Nejiko Suwa – młoda japońska artystka – nie potrafi nad nimi zapanować. Prezent...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Odnaleziono skradzione skrzypce warte 275 tys. euro. Złodziej sprzedał je za 200 euro
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.