Znany z TikToka ksiądz wypowiedział się o Halloween. Wywołał burzę wśród internautów

Znany z TikToka ksiądz wypowiedział się o Halloween. Wywołał burzę wśród internautów
Ks. Sebastian Picur (fot. tiktok.com)
Deon.pl / tk

Ksiądz Sebastian Picur znany jest z nagrywania krótkich, ciekawych filmików na portalu TikTok. Kapłan odpowiada głównie młodym internautom na pytania dotyczące m.in. wiary, moralności czy Kościoła. Ks. Picur odniósł się niedawno do obchodów Halloween, a jego zdanie na ten temat nie spodobało się wielu komentującym.

Czy można obchodzić Halloween?

Kościół jest przeciwny obchodzeniu Halloween. W 2009 roku papież Benedykt XVI stwierdził, że jest to „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne, które promuje kulturę śmierci i popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych”.

DEON.PL POLECA
Na temat tego, czy można obchodzić Halloween wypowiedział się niedawno ks. Sebastian Picur, który znany jest w społeczności TikToka.

„Osobiście odradzam imprezę w stylu Halloween. W Halloween jest dużo motywów sprzecznych z chrześcijaństwem” – odpowiedział internautom ks. Picur w filmiku na TikToku. Nagranie wywołało burzę wśród komentujących, którzy nie zgadzają się ze zdaniem ks. Picura i uważają, że nie ma nic złego w obchodzeniu Halloween.

"Trochę tego nie rozumiem - jak najbardziej jestem wierząca, ale co złego jest w przebraniu się na imprezę?" – zastanawia się jedna z internautek, a ktoś inny pisze: "Nigdy nie zrozumiem, co jest złego, gdy ktoś się przebierze i pozbiera cukierki dobrze się bawiąc".

„Ja nie obchodzę halloween, ale zapraszam przyjaciółki i się po prostu normalnie bawimy” – zaznacza jedna z użytkowniczek TikToka.

Ks. Picur zapytał, jakie mogą być alternatywy do obchodzenia Halloween. Internauci zaznaczyli, że dobrym pomysłem będzie wzięcie udziału w balu wszystkich świętych.

Źródło: Deon.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Radosław Broniek OP
  • Czy wszystkie religie są tak samo dobre?
  • Czy katolik może bezpiecznie ćwiczyć jogę i uprawiać medytację?
  • Czy charyzmatycy przekazują fałszywy obraz Boga?
  • Czy zainteresowanie egzorcyzmami jest niebezpieczne?
  • Jakie są prawdziwe i fałszywe zagrożenia dla wiary?
  • ...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Znany z TikToka ksiądz wypowiedział się o Halloween. Wywołał burzę wśród internautów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.