Ksiądz został zaatakowany w kościele. Słyszał głos napastnika, który krzyczał, dlaczego to robi

Ksiądz został zaatakowany w kościele. Słyszał głos napastnika, który krzyczał, dlaczego to robi
(fot. shutterstock.com)
3 lata temu
Crux / ml

Do ataku doszło zaraz po porannej liturgii. Ksiądz został zaatakowany znienacka. Atakujący wyjawił powody swojego zachowania.

Katolicka parafia obrządku Bizantyjskiego w Merrillville w stanie Indiana. 20 sierpnia ks. Basil Hutsko został zaatakowany i pobity. Przebywa w szpitalu, gdzie lekarze ustalają, jakiego stopnia są obrażenia, których doznał.

Kard. Krajewski: jeśli są nadużycia w Kościele, sprawa jest prosta, nie ma tu nic do ukrycia >>

Jak dowiedział się portal Crux, ksiądz został zaatakowany od tyłu. Napastnik dusił go i uderzał jego głową o podłogę. Zanim ks. Hutsko stracił przytomność, usłyszał krzyk napastnika: "to za wszystkie dzieci". Było to z pewnością nawiązanie do skandali seksualnych z udziałem nieletnich do jakich doszło w stanie Pensylwania i w innych miejscach w USA.

Sam ks. Hutsko nie jest zamieszany w jakiekolwiek skandale seksualne i pod jego adresem nigdy nie pojawiły się żadne oskarżenia.

Do ataku doszło po porannej liturgii. Kapłan był sam w kościele i choć jest "silnym i zdrowym facetem", to nie był w stanie odeprzeć napastnika. Ten miał być wyposażony był w rękawiczki, dzięki czemu nie pozostawił żadnych śladów.

Papież już w tę sobotę jedzie do Irlandii. Będzie polski akcent, ale i trudne sprawy >>

Napastnik zdołał uciec. Policja wciąż nie ustaliła, kim był. Niektórzy świadkowie donoszą, że na parkingu kościoła widzieli samochód, który odjechał zaraz po zdarzeniu.

Prosimy was o modlitwę za zdrowie kapłana.

* * *

W ostatnim czasie pojawiło się sporo złych wiadomości o katolikach i Kościele. Media tak mają, że skupiają się na złu i sensacji. Chcemy jednak dawać prawdziwy obraz, pokazać dobro, które płynie z Kościoła. Czy znasz jakieś dobre historie? Znasz fajnego księdza lub robicie coś fajnego przy parafii lub ze wspólnotą? A może przeżyłeś coś takiego, co zmieniło twoje życie? Napisz do nas (kliknij tutaj lub w baner) >>

Ksiądz został zaatakowany w kościele. Słyszał głos napastnika, który krzyczał, dlaczego to robi - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Victor Codina SJ
27,93 zł
39,90 zł

Jeśli chcemy znaleźć Jezusa, musimy udać się do Nazaretu

Za sprawą papieża Franciszka w Kościele dokonują się głębokie przemiany. Franciszek wzywa do przekraczania murów kościołów i wychodzenia na ulice oraz na wszelkie peryferia: społeczne, intelektualne...

Skomentuj artykuł

Ksiądz został zaatakowany w kościele. Słyszał głos napastnika, który krzyczał, dlaczego to robi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.