Ksiądz zwrócił się do swoich parafian: takie zachowanie w samochodzie jest grzechem

Ksiądz zwrócił się do swoich parafian: takie zachowanie w samochodzie jest grzechem
(fot. shutterstock.com / Pushish Images)
KAI / mp

Przekroczenie dozwolonej prędkości jest grzechem, z którego należy się wyspowiadać, ponieważ popełniając go, narażamy życie własne i innych.

 

DEON.PL POLECA
Przypomniał o tym swoim parafianom z kościoła Santa Maria Assunta proboszcz, ksiądz Andrea Vena.
Wezwania do opamiętania się na szosie proboszcz zamieścił w ostatnim numerze biuletynu parafialnego. Nie wolno na niej rozwijać prędkości większej aniżeli dziewięćdziesiąt kilometrów na godzinę, co jest nagminne, a zdarzają się przypadki, że kierowcy rozpędzają się nawet do dwustu. 
Nie ukrywa, że prosili go o to również strażnicy miejscy, którzy mimo mandatów nie ukrócili jeszcze tego procederu. "Ponieważ zwracam się do chrześcijan naszej wspólnoty, przypominam, że naruszenie kodeksu drogowego, wystawiając na niebezpieczeństwo życie własne i innych, to grzech, z którego trzeba się wyspowiadać" - napisał ks. Vena.
Wyjaśnił, że czyni to "w duchu szczerej współpracy ze strażą miejską, która prosi o nadanie tej sprawie możliwie jak największego rozgłosu, pozostawiając ją każdemu do rozważenia w swoim sumieniu".
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Graham Moore

Tytani rewolucji przemysłowej i wielka bitwa o elektrodolary

Nowy Jork, rok 1888. Cud elektryczności powoli rozjaśnia mrok wielkiego miasta. Thomas Edison wygrywa wyścig po patent, który pozwoli mu zbić fortunę. Jednak jego główny rywal, George...

Skomentuj artykuł

Ksiądz zwrócił się do swoich parafian: takie zachowanie w samochodzie jest grzechem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.