Kubańscy biskupi modlą się za Fidela Castro i ojczyznę

Kubańscy biskupi modlą się za Fidela Castro i ojczyznę
(fot. PAP/EPA/Rolando Pujol)
KAI / pk

Kubańscy biskupi modlą się za zmarłego 25 listopada Fidela Castro. W komunikacie opublikowanym trzy dni po śmierci długoletniego przywódcy kraju episkopat złożył kondolencje jego rodzinie i władzom Kuby.

- Z wiarą powierzamy dr. Fidela Castro Jezusowi Chrystusowi, miłosiernemu obliczu Boga Ojca, Panu życia i historii, a jednocześnie prosimy Pana Jezusa, aby nic nie zmąciło wzajemnego współżycia nas, Kubańczyków. Opiece Dziewicy Miłosierdzia z El Cobre, naszej Matki i Patronki zawierzamy przyszłość ojczyzny, aby nas chroniła i pobudzała do wspólnej pracy nad osiągnięciem marzenia, za które oddał życie José Martí: "Ojczyzna z udziałem wszystkich i dla dobra wszystkich" - głosi komunikat Sekretariatu Generalnego Konferencji Katolickich Biskupów Kuby.

Castro zmarł 25 listopada w wieku 90 lat. W młodości był katolikiem, uczył się w szkołach katolickich, prowadzonych m.in. przez jezuitów, później został ateistą i komunistą. Był premierem (1959-2008), przewodniczącym Rady Państwa (1976-2008) i I sekretarzem Komunistycznej Partii Kuby (1965-2011). Spotykał się z trzema papieżami: Janem Pawłem II (1996 i 1998), Benedyktem XVI (2012) i Franciszkiem (2015).

Pogrzeb byłego kubańskiego przywódcy odbędzie się 4 grudnia w Hawanie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kubańscy biskupi modlą się za Fidela Castro i ojczyznę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.