Lekarz klubu Atletico Madryt będzie leczył Franciszka? Papież odmawia poddania się operacji

Lekarz klubu Atletico Madryt będzie leczył Franciszka? Papież odmawia poddania się operacji
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
PAP / pk

Watykan poprosił szefa zespołu medycznego klubu piłkarskiego Atletico Madryt doktora Jose Marię Villalona o konsultację w sprawie problemów papieża Franciszka z kolanem - podały włoskie media powołując się na hiszpańskie radio COPE. Z powodu tej dolegliwości od dłuższego czasu papież musi często poruszać się na wózku.

Doktor Jose Maria Villalon to wybitny specjalista w dziedzinie traumatologii i medycyny sportowej.

DEON.PL POLECA
Według radia COPE zarówno nuncjatura apostolska w Madrycie jak i Episkopat Hiszpanii zwróciły się do grupy specjalistów w związku z dotkliwym bólem kolana, z jakim zmaga się prawie 86-letni papież, który porusza się na wózku albo o lasce.

- Zapytano, czy możemy pomóc, by poprawić jego zdolność poruszania się i zatrzymać proces artretyczny - wyjaśnił doktor Villalon.

DEON.PL POLECA

- To proces osteoartretyczny, który dotyka różnych stawów; czasem zaczyna się od stawu z artrozą, a stan innych stawów pogarsza się, bo są nadmiernie obciążone - dodał.

O papieżu lekarz z klubu piłkarskiego powiedział: "To bardzo sympatyczny pacjent i uparty; przedstawione mu zostały propozycje chirurgiczne, których nie chce". Tak nawiązał do tego, że papież odmawia poddania się operacji.

Doktor Villalon stwierdził, że potrzebne jest "bardziej zachowawcze leczenie", takie by Franciszek je zaakceptował. Przypomniał przy okazji, że papież lubi piłkę nożną.

W drodze do Bahrajnu na początku listopada Franciszek powiedział dziennikarzom w samolocie, że korzysta z fizjoterapii.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Lekarz klubu Atletico Madryt będzie leczył Franciszka? Papież odmawia poddania się operacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.