Libański biskup: niezwykła wartość obecności papieża na Półwyspie Arabskim

Libański biskup: niezwykła wartość obecności papieża na Półwyspie Arabskim
Wizyta papieża Franciszka w Bahrajnie (Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT)
KAI / tk

- Zdecydowanie przeżywamy teraz moment historyczny – podkreśla bp Joseph Nafaa, hierarcha z północnego Libanu oraz wizytator patriarszy maronitów mieszkających na Półwyspie Arabskim. Wypowiada się on na temat forum, w którym uczestniczył dzisiaj papież, a także całości wizyty Franciszka w kolejnym, po Zjednoczonych Emiratach Arabskich, kraju znad Zatoki Perskiej.

Wielka wartość papieskiej wizyty w Bahrajnie

Bp Nafaa zaznacza, że obecne spotkanie w Bahrajnie zatacza szersze kręgi niż poprzednie odwiedziny w Abu Zabi, bowiem tym razem zgromadzono nie tylko Franciszka i wielkiego imama al-Azharu, Ahmeda el-Tayeba, ale również przedstawicieli innych Kościołów czy wspólnot muzułmańskich. Wizyta papieża posiada, zdaniem hierarchy, niezwykłą wartość.

- Po pierwsze oczywiście nikt nie może zaprzeczyć, iż te odwiedziny są ważne w skali światowej, bo chodzi tu rzeczywiście o spotkanie, jak podkreśla tytuł forum, między Wschodem a Zachodem, a to coś bardzo znaczącego – powiedział bp Nafaa.

- Ale też obecne wydarzenie ma bezpośredni wpływ na wszystkie Kościoły wschodnie, które przez wizytę Ojca Świętego w kraju arabskim, gdzie pozostajemy obecni, mieszkamy, dużo pracujemy, otrzymują szczególnie silne wsparcie poprzez obecność naszych braci. Jesteśmy Arabami, a oni w ten sposób poznają, że należymy do konkretnego Kościoła i że jest to wspólnota istniejąca na światowym poziomie. Również wskazuje na to delegacja przybyła razem z papieżem – kard. Pietro Parolin, kard. Leonardo Sandri i wszyscy inni.

DEON.PL POLECA

- Tak ujawnia się Kościół widoczny, zorganizowany, piękny, co daje nam siły do kontynuowania działania w tych krajach razem z naszymi braćmi, z całym społeczeństwem Bahrajnu z różnych wspólnot, różnych religii, z większą mocą i żarliwością – dodał bp Nafaa.

– Naturalnie, stanie się tak szczególnie po tym spotkaniu, które, jeśli Bóg zechce, umocni dialog i wzajemne otwarcie między wszystkimi – stwierdził libański biskup.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Libański biskup: niezwykła wartość obecności papieża na Półwyspie Arabskim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.