Lourdes gotowe na wirtualną pielgrzymkę

Lourdes gotowe na wirtualną pielgrzymkę
(fot. cathopic.com)
Krzysztof Bronk / KAI / kk

Lourdes jest już gotowe na pierwszą w historii tego sanktuarium międzynarodową wirtualną pielgrzymkę. Odbędzie się ona 16 lipca, w rocznicę ostatniego objawienia Maryi.

Jak mówi rektor sanktuarium, inicjatywa ta okazała się konieczna, ponieważ wielu wiernych, a zwłaszcza chorych, którzy co roku pielgrzymowali do Lourdes, odczuwa silna tęsknotę za tym miejscem, a pandemia i sanitarne obostrzenia sprawiają, że w tym roku nie mogą tu być osobiście.

To właśnie dla nich przygotowano całodniowy program transmitowany w internecie: modlitwy w grocie objawień, Eucharystie oraz tradycyjną procesje ze świecami. Będą też liczne świadectwa. Wierni zarówno w Lourdes, jak i w swoich domach będą się dzielić własnym doświadczeniem wyniesionym z tego miejsca. Ks. Olivier Ribadeau Dumas jest przekonany, że tego dnia Lourdes ponownie ukaże się światu w całej swej wspaniałości.

Pielgrzymkę będzie można śledzić na YouTube'owym kanale sanktuarium w ramach relacji live:

DEON.PL POLECA


O 13:30 różaniec w języku polskim, a o 10:00 Msza święta dla wiernych z Europy.

„Trzeba być świadomym, że Lourdes jest tak wspaniałe, bo jest to miejsce pobożności ludowej. Jest to miejsce, w którym ludziom często brakuje słów, by wyrazić swą wiarę – zaznaczył w wywiadzie dla Radia Watykańskiego rektor sanktuarium w Lourdes. - Ale ich serce jest przepełnione tą wiarą, bo mogą dotknąć skały w grocie objawień, bo woda jest dla nich znakiem tego, czego w Lourdes doświadczyli i co wraz z tą wodą zabiorą ze sobą do domu, bo niosąc w procesji zapaloną świecę widzą w niej symbol swego chrztu, ale i zmartwychwstania. Są to znaki bardzo proste, ale to właśnie w nich wyraża się to przepełnione serce wiernych, którzy pokładają ufność w Panu. I ja osobiście muszę powiedzieć, że jestem tym zachwycony. Tak każdego dnia tu w Lourdes dzieją się wspaniałe, cudowne rzeczy”.

Więcej informacji na stronie internetowej wirtualnej pielgrzymki. Strona jest w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i portugalskim.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

W LOURDES
życie się upraszcza
wiara się odmładza
ziemia się przybliża
niebo się otwiera
Bóg się uśmiecha
człowiek wraca inny
27 osobistych refleksji wskazuje szlak duchowej wędrówki dla każdego,...

Skomentuj artykuł

Lourdes gotowe na wirtualną pielgrzymkę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.