Ma 50 metrów, waży 400 ton. Właśnie odsłonięto jedną z najwyższych figur Maryi na świecie [WIDEO]

Ma 50 metrów, waży 400 ton. Właśnie odsłonięto jedną z najwyższych figur Maryi na świecie [WIDEO]
fot. Itatiaia / YouTube
KAI / Itatiaia / YT / pk

W dniu święta Matki Bożej z Aparecidy, patronki Brazylii, odbyła się inauguracja olbrzymiej statuy Maryi. Ważąca 400 ton i wysoka na 50 metrów stalowa figura stanęła w dzielnicy Itaguaçu, trzy kilometry od narodowego sanktuarium w Aparecidzie.

Jest jednym z najwyższych tego typu pomników religijnych w Brazylii i na świecie. Najprawdopodobniej stanie się kolejną atrakcją turystyczną Aparecidy. Rzeźbiarz Gilmar Pinna nie zakończył dotychczas całości prac nad statuą, które potrwają jeszcze kolejny rok.

Inaugurację figury 12 października połączono z Mszą św. i pokazem sztucznych ogni.

DEON.PL POLECA


Matka Boża z Aparecidy

To właśnie w Itaguaçu znaleziono w XVIII wieku w rzece Paraiba figurę Matki Bożej, która dała początek dzisiejszemu sanktuarium. Niewielka, bo licząca zaledwie 39 cm wysokości postać Maryi Niepokalanie Poczętej jest wykonana z terakoty, czyli dobrzej oczyszczonej i wypalonej gliny. Uformował ją około 1650 r. mnich benedyktyński, br. Augustyn od Jezusa. Początkowo była ona pokryta polichromią, która zatarła się po - trwającej zapewne wiele lat - "kąpieli" w rzece Paraíba, z której w drugiej połowie października 1717 r. wyłowili ją rybacy z Guaratinguetá, miejscowości położonej w pół drogi między Rio de Janeiro i São Paulo. To dlatego, że niespodziewanie pojawiła się wśród fal, miejscowa ludność nadała figurce nazwę Aparecida (czyli "ta, która się ukazała"). Wystawiana przez lata na działanie dymu świec i lamp oliwnych, stała się niemal czarna.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Odkryj na nowo modlitwę na miarę pragnień Boga i człowieka

Bóg zaprasza nas do spotkania z Nim w „tu i teraz” naszego życia. Tymczasem my wolimy najczęściej albo rozpamiętywać przeszłość, albo zamartwiać się o przyszłość....

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ma 50 metrów, waży 400 ton. Właśnie odsłonięto jedną z najwyższych figur Maryi na świecie [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.