Obok niebezpiecznej drogi stanęła figura Maryi. Dzięki niej kierowcy zaczęli zwalniać

Obok niebezpiecznej drogi stanęła figura Maryi. Dzięki niej kierowcy zaczęli zwalniać
Fot. Gabriella Clare Marino / unsplash.com
actu.fr / aleteia.org / tk

Vincent Sagot, mieszkaniec francuskiej wioski Le Grand Ozé postanowił umieścić koło swojego domu, tuż przy niebezpiecznej drodze figurę Matki Bożej. Nie spodziewał się, że na jej widok kierowcy będą zwalniać.

Figura Maryi przed domem

- Po przeprowadzce w styczniu 2022 roku chciałem udekorować mój dom, podjazd był pusty. Kolega opowiedział mi o posągu anioła, który postawił w swoim domu. Pomyślałem, że mógłbym zrobić to samo – tłumaczy Vincent.

Mężczyzna zaczął przeglądać strony internetowe, które oferowały sprzedaż posągu anioła. Przypadkowo natrafił na stronę, gdzie zobaczył figurę Matki Bożej. - Natrafiłem na tę figurkę i wiedziałem, że muszę ją kupić. To było tak, jakby sama Matka Boska prosiła mnie o postawienie tej figury u wejścia do mojego domu – przyznaje Sagot.

Francus kupił figurę, umieścił ją przed swoim domem, tuż obok ulicy i oświetlił lampami. Udekorował także ziemię w pobliżu posągu. Początkowo Vincent postawił figurę, aby Maryja chroniła jego dom. Nie spodziewał się, że posąg wpłynie także na innych ludzi.

DEON.PL POLECA

Kierowcy zwalniają, gdy widzą Maryję

- Mieszkam przy drodze z wieloma niebezpiecznymi zakrętami. Samochody jeżdżą z dużą prędkością. Odkąd na poboczu jest figura Matki Boskiej, ruch na drodze się poprawił. Kierowcy zwalniają – wyznaje Sagot.

Mężczyzna zauważył także, że przy figurze Maryi stają także spacerujący ludzie. - Niektórzy zatrzymują się przed nią, aby się pomodlić. Nie mam nic przeciwko temu. To piękne, że ludzie zwracają się do Matki Bożej – mówi Francus.

Źródło: actu.fr / aleteia.org / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Wójtowicz SJ

Maryja najlepszą przewodniczką na drodze wiary

Matka Kościoła, Królowa Polski, Boża Rodzicielka. Maryja. Znamy Ją dobrze i czujemy się przy Niej bezpiecznie, nawet gdy spotykają nas rozmaite trudności. Wiemy, że otacza nas opieką i w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Obok niebezpiecznej drogi stanęła figura Maryi. Dzięki niej kierowcy zaczęli zwalniać
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.