Ma siódemkę dzieci i jest księdzem. Dziś kończy 100 lat

 Ma siódemkę dzieci i jest księdzem. Dziś kończy 100 lat
(fot. Padre Pio TV / youtube.com)
2 lata temu
KAI / kw

Katolicki ksiądz Probo Vaccarini oraz ojciec siedmiorga dzieci we worek będzie obchodził w Rimini we Włoszech 100. rocznicę urodzin. Jubilat, jako wdowiec, zachęcony przez swoją rodzinę ukończył studia teologiczne i w wieku 69 lat przyjął święcenia kapłańskie.

Od tego czasu pracuje jako proboszcz małej wspólnoty wiejskiej w pobliżu tego położonego nad Morzem Adriatyckim miasta. Jak donosi internetowy portal "Newsrimini" jubileusz ks. Vaccarini uczczono uroczystą Mszą św. w katedrze w Rimini, której przewodniczył bp Francesco Lambiasi.

Urodzony 4 czerwca 1919 roku ks. Vaccarini, po swoim udziale w kampanii rosyjskiej w czasie II wojny światowej, ukończył studia i pracował jako geodeta. Z małżeństwa z Anną Marią urodziły się trzy córki i czterech synów. Wszyscy męscy potomkowie wybrali kapłańską drogę życia.

Po śmierci żony Vaccarini, wielki czciciel św. ojca Pio, coraz bardziej angażował się w życie Kościoła. Gdy miał 69 lat otrzymał od Watykanu zgodę na przyjęcie święceń, a wspierali go w tym jego synowie księża.

W wywiadzie dla tygodnika diecezjalnego z okazji setnych urodzin powiedział, że ponad 30 lat od święceń czuje się tak, jakby to było niedawno. W swojej parafii stuletni ksiądz Probo odprawia msze, udziela ślubów, przewodniczy ceremoniom pogrzebowym, chrzci dzieci i spowiada.Nadal pracuje jako proboszcz parafii pw. św. Marcina w Venti.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roberto Allegri
17,43 zł
24,90 zł

Największa tajemnica Ojca Pio

Pragnął wieść spokojne życie zakonnika, sprawować mszę świętą, posługiwać w konfesjonale… Bóg przeznaczył mu jednak dodatkową, wyjątkowo trudną misję.

Jestem zanurzony w oceanie ognia. To rozdarcie, które ciągle krwawi. Wydaje mi...

Skomentuj artykuł

Ma siódemkę dzieci i jest księdzem. Dziś kończy 100 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.