Maryja w tęczowej aureoli: "A jednak obraża..."

Maryja w tęczowej aureoli: "A jednak obraża..."
(fot. Foter/Public Domain Mark 1.0)
2 lata temu
Michał Szułdrzyński/ rp.pl/ ed

"Między bajki należy włożyć opowieści o tym, że tęcza na aureoli to biblijny symbol pojednania. Nie, autorzy tych wizerunków przedstawiają symbol LGBT. I robią to w proteście przeciwko nauczaniu Kościoła" - pisze Michał Szułdrzyński.

Redaktor zaznacza, że należy odróżnić spór o zasadność działań policji wobec osoby kolportującej wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli, od dyskusji dotyczącej urażonych uczuć niektórych katolików.

Szułdrzyński w swoim komentarzu do sprawy podkreśla, że jego zdaniem, zatrzymanie pani Elżbiety Podleśniej przez państwo to poważny błąd polityczny, dodaje iż: "zastosowana przez państwo wobec niej siła była bezsensowna, a w dodatku nieproporcjonalnie duża wobec ewentualnej kary". W związku z nadgorliwością policji, osoba, która w odczuciu redaktora dopuściła się obrazy uczuć religijnych "nagle z agresora stała się ofiarą".

Symbol LGTB, nie biblijny znak pojednania

"Między bajki należy włożyć opowieści o tym, że tęcza na aureoli to biblijny symbol pojednania. Nie, autorzy tych wizerunków przedstawiają symbol LGBT. I robią to w proteście przeciwko nauczaniu Kościoła" - kontynuuje autor. Przypomina, że "Katechizm Kościoła Katolickiego zakazuje dyskryminacji homoseksualistów, nakazuje wobec nich szacunek, choć nie akceptuje moralnie ich postępowania".

Jego zdaniem w całej sprawie chodzi o uderzenie w nauczanie Kościoła, przy użyciu "świętego dla wielu katolików wizerunku". Dodaje, że plakat uraża jego uczucia religijne. "Gdy mowa o tolerancji, chyba warto też czasem przypomnieć, że osoby wierzące, katolicy również zasługują na szacunek i tolerancję" - puentuje Szułdrzyński.

Cały komentarz przeczytacie tutaj >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Babik, Marek Babik
23,92 zł
29,90 zł

Każde dziecko ma swoją drogę do Boga

Jak kształtować wiarę dziecka, aby nie stała się ona tylko przykrym obowiązkiem? Jak zachować duchowy wymiar sakramentów mimo ich świeckiej otoczki? Co zrobić, żeby dziecko nie nudziło się...

Skomentuj artykuł

Maryja w tęczowej aureoli: "A jednak obraża..."
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.