Matka i córka tego samego dnia przyjęły sakramenty i wstąpiły do Kościoła

cathstan.org / kb

Mimo że oddalone od siebie o 1500 mil, matka i córka tego samego dnia przyjęły sakramenty komunii i bierzmowania, wstępując do Kościoła katolickiego. Natoyia i Autiyonna Johnson to bohaterki historii opisanej w Catholic Standard.

28 letnia Autiyonna Johnson mieszka w Waszyngtonie, a jej matka Natoyia Johnson w St. Paul w stanie Minnesota. W ostatnich miesiącach, pomimo oddalenia, wspólnie przygotowywały się do przyjęcia sakramentów w ramach Rytuału Wtajemniczenia Chrześcijańskiego Dorosłych.

Z inicjatywą poznania i pogłębienia wiary wyszła córka Autiyonna, która następnie zachęciła do tej idei matkę.

„Myślę, że to było to fascynujące przeżycie, kiedy mogłyśmy dzielić się wiedzą zdobytą podczas sesji przygotowawczej i dyskutować o wierze" - podkreśliła Autiyonna. Kobiety regularnie do siebie dzwoniły, by rozmawiać o tym czego, się nauczyły. 

W Wigilię Paschalną 3 kwietnia Autiyonna Johnson przyjęła Pierwszą Komunię i Bierzmowanie w katedrze św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie. Jej matka uczyniła to samo, tego samego dnia, w St. Odilia Church w Shoreview (Minnesota).

DEON.PL POLECA

"To niesamowite. Kiedy tylko przyszłam do Kościoła katolickiego, od razu otrzymałam odpowiedzi na wszystkie te pytania, które zawsze miałem, a na które nikt dotąd nie potrafił mi odpowiedzieć. To połączyło te wszystkie kropki, te wszystkie rzeczy, których nie byłam pewna" - tak Natoyia Johnson podsumowała proces przyjęcia wiary, dodając: „To była niezwykła podróż. Wiele się nauczyłam. Otworzyły się przed nami drzwi na życie. Niezwykłe, że zrobiłyśmy to razem”.

Autiyonna Johnson pracuje przy projektach badawczych związanych ze zdrowiem i służy w Gwardii Narodowej w stanie Maryland, w rejonie Waszyngtonu, wykonując ochotniczo zadania stawiane przez władze w czasie epidemii koronawirusa.  „Nabożeństwa katolickie, takie jak nowenny i różaniec, wywarły głęboki wpływ na moje życie modlitewne, zwłaszcza podczas pandemii” - podkreśliła Autiyonna Johnson w rozmowie z Catholic Standard

Źródło: cathstan.org / kb

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Gołębiowski

Odkryj, jak działa polski mindhunter.

Seryjni mordercy, zamachowcy, gwałciciele, stalkerzy, pedofile, podpalacze...

Czy można wniknąć w umysł przestępcy i zrozumieć motywy, jakimi się kieruje? Czy na podstawie śladów na miejscu przestępstwa można stworzyć profil osobowościowy...

Skomentuj artykuł

Matka i córka tego samego dnia przyjęły sakramenty i wstąpiły do Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.