Meksykańscy biskupi wzywają do dobrowolnego rozbrojenia

Meksykańscy biskupi wzywają do dobrowolnego rozbrojenia
Fot. Dusty Barnes / Unsplash
KAI /kb

Przedstawiciele Konferencji Episkopatu Meksyku wezwali władze tego kraju do zainicjowania masowej akcji rozbrojenia obywateli.

W ocenie katolickich hierarchów okres pandemii Covid-19 jest właściwy do zapoczątkowania akcji demilitaryzacji meksykańskiego społeczeństwa.

Jak wyjaśnił przewodniczący Konferencji Episkopatu Meksyku kardynał Rogelio Cabrera Lopez, Kościół wsparł ideę skopiowania w skali ogólnokrajowej organizowanej już na terenie stanu Meksyk inicjatywy dobrowolnego rozbrajania obywateli.

"Zawsze Kościół katolicki popierał przedsięwzięcia służące rozbrojeniu obywateli. Wszyscy dobrze wiemy, jak wiele szkody przynosi posiadanie broni palnej, a szczególnie jej używanie" – dodał kardynał Cabrera Lopez

Wskazał również, że obecne czasy “naznaczone są nieustannym konfliktem wśród rodzin, a także ogromna potrzebą wychowywania młodzieży do życia w pokoju”.

Reprezentująca meksykański wymiar sprawiedliwości Rosa Icela Rodriguez przypomniała, że strona państwowa i kościelna podjęły już rozmowy w sprawie zachęcania obywateli całego kraju do dobrowolnego składania broni palnej.

Przypomniała, że z szacunków władz Meksyku wynika, że w tym kraju broń posiada już około 15 mln obywateli.

Źródło: KAI / kb 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Alfred Wierzbicki, Karol Kleczka
27,93 zł
39,90 zł

Wiara, która nie boi się Innego

Czy Kościół może być wspólnotą, która nikogo nie wyklucza? Czy chrześcijanin zawsze powinien stawać po stronie atakowanego, bez względu na jego poglądy? Co najbardziej szkodzi wiarygodności Kościoła? 

Ksiądz...

Skomentuj artykuł

Meksykańscy biskupi wzywają do dobrowolnego rozbrojenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.