Milion dol. dziennie za sprzeciw wobec aborcji

Milion dol. dziennie za sprzeciw wobec aborcji
(fot. k_r_anoop / sxc.hu)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / pz

Ponad 1 mln dolarów grzywny dziennie będzie płacić amerykańska sieć sklepów z narzędziami, jeśli nie zaoferuje pracownikom ubezpieczenia zdrowotnego, z którego finansowana jest aborcja, antykoncepcja i sterylizacja.

David Green, założyciel i dyrektor generalny firmy, podkreśla, że jako praktykujący chrześcijanin chce prowadzić interes "zgodnie z biblijnymi przykazaniami".

Sprawą sieci sklepów zajmuje się obecnie federalny sąd apelacyjny. Wcześniej Sąd Najwyższy odrzucił wniosek o zwolnienie z obowiązku korzystania z państwowego ubezpieczenia do czasu zakończenia procesu.

W obronie sieci "Hobby Lobby" wystąpiło ostatnio dniach 11 republikańskich kongresmanów, w tym 9 senatorów, powołując się na ustawę o wolności religijnej z 1993 r. W swym liście stwierdzili wprost, że narzucenie obowiązku ubezpieczenia "wywróciło prawo do wolności religijnej do góry nogami". Głos w tej sprawie zabrała także archidiecezja Oklahoma City.

Jak czytamy w jej oświadczeniu, myślenie, iż "sąd federalny mógłby przywdziewać sutannę i pouczać obywateli, że źle rozumieją zasady swej wiary, jest zupełnie obce amerykańskiej praktyce prawnej".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Milion dol. dziennie za sprzeciw wobec aborcji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.