Mocne słowa biskupa: sprawcy pożarów są "poza Kościołem"

Mocne słowa biskupa: sprawcy pożarów są "poza Kościołem"
fot. raquel raclette / Unsplash
3 miesiące temu
KAI / pk

"Kto popełnia takie przestępstwo stawia się poza wspólnotą Kościoła, ponieważ dopuścił się zbrodni przeciwko Stwórcy" - powiedział sycylijski biskup Giuseppe Marciante i stwierdził, że sprawcy pożarów, które pustoszą w ostatnim czasie Sycylię, są "poza Kościołem".

Ordynariusz diecezji Cefalù mówił o tym w czasie obchodów święta Przemienienia Pańskiego.

"Kto popełnia takie przestępstwo stawia się poza wspólnotą Kościoła, ponieważ dopuścił się zbrodni przeciwko Stwórcy, zagrażając życiu ludzi i środowisku naturalnemu, cennemu dla przetrwania wszystkich Jego stworzeń" - tłumaczył hierarcha.

Zaznaczył, że niosące śmierć pożary, "wywołane rękami zbrodniarzy" w gorące dni sierpnia, każą myśleć, że "stoimy wobec zaplanowanego projektu pustynnienia naszej ziemi z korzyścią dla brudnych interesów gospodarczych" tych, którzy "z powodu naszego karygodnego milczenia pozostają anonimowi".

Diecezja Cefalù, za pośrednictwem diecezjalnej Caritas, przekaże pieniądze zebrane dziś w kościołach na pomoc dla osób najbardziej poszkodowanych w wyniku pożarów.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap
27,93 zł
39,90 zł

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Mocne słowa biskupa: sprawcy pożarów są "poza Kościołem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.