Modlitwa w drodze: "Odbierz. Może to coś ważnego"

Modlitwa w drodze: "Odbierz. Może to coś ważnego"
(fot. Modlitwa w drodze)
4 lata temu
DEON.pl / sz

W serwisie Modlitwa w drodze można będzie znaleźć w adwencie nowe propozycje rozważań i medytacji. Przez 4 tygodnie Adwentu, codziennie jesteśmy zaproszeni do dziesięciominutowej medytacji Słowa Bożego z klimatyczną muzyką.

Z Modlitwy w drodze można korzystać przez stronę internetową i aplikację mobilną (Android i iOS). Pozwala modlić się w każdym czasie i w każdym miejscu. Krótka medytacja ignacjańska pomaga zobaczyć Boga w codzienności, wsłuchać się w siebie i spojrzeć na swoje życie nowymi oczami.

- Wcielony Bóg pragnie przede wszystkim miejsca w naszych sercach. By do nich dotrzeć, rodzi się w prostocie i cichości stajenki. Każda szopka, przed którą stajemy w Boże Narodzenie, to zarazem wspomnienie i przypomnienie o wydarzeniu, które winno się dokonać wewnątrz wierzącego. Jezus przychodzi, aby się zrodzić nie tylko pośrodku świata, lecz także na swój niepowtarzalny sposób w każdym ludzkim sercu - mówią organizatorzy akcji. - nieraz doświadczamy, że nie jest łatwo samemu inspirować własnej refleksji i modlitwy natchnionymi słowami zawartymi w Biblii. Z trudem odkrywamy w nich źródła życiodajnej wody, które mogłyby poić nasze tęsknoty i pragnienia za Bogiem i uspokoić nasze serca. Dlatego potrzebujemy innych, którzy wciąż na nowo, z coraz to innego punktu widzenia, prowadziliby do tego, że rozważane słowo zapali w nas iskierki wiary, nadziei i miłości - dodają.

W dniach 17-23 grudnia dodatkowo zapraszamy na adwentowe rekolekcje Modlitwy w drodze o Wielkich Antyfonach “O". Rekolekcje przygotował ks. Krzysztof Porosło, kapłan archidiecezji krakowskiej.

Modlitwa w drodze:

Dzięki serwisowi Modlitwa w drodze, możesz każdego dnia przeżyć kilka minut skupienia w swoim zabieganym życiu. Słuchaj Słowa Bożego, módl się nim i wprowadzaj je w życie.

Nasza propozycja modlitwy jest zachętą dla wszystkich - tych zaznajomionych z różnymi formami modlitwy, jak i tych niespecjalnie praktykujących. Nagranie ma charakter krótkiej medytacji prowadzonej lub też rozważania, mającego prowadzić do refleksji osobistej.

Dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z taką metodą modlitwy jest to okazja do zapoznania się z Ewangelią i odkrycia bogactwa kontemplacji, która okazuje się nieocenionym bogactwem chrześcijaństwa. Natomiast dla osób, które doświadczyły już Ćwiczeń Duchowych, może być to pomoc w podtrzymaniu praktyki codziennego kontaktu ze Słowem Życia.

Każda modlitwa to około 10 minutowe rozważanie bazujące na Ewangelii. Rozważanie zaczyna się od wysłuchania Słowa Bożego, a następnie kilku myśli komentarza - tak, abyś podczas słuchania muzyki, mógł odnieść je do swojego życia. Taka modlitwa ma pomóc odnaleźć Boga, który jest obecny w każdym momencie naszego życia.

Gdzie więc się modlić? Wszędzie. W drodze do szkoły, na studia, do pracy. Stojąc w korkach, jadąc tramwajem czy idąc pieszo, każde miejsce jest dobre, by odnaleźć Boga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Modlitwa w drodze: "Odbierz. Może to coś ważnego"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.