Modlitwa w miejscu zamachu terrorystycznego

Modlitwa w miejscu zamachu terrorystycznego
(fot. Ana Sofia Guerreirinho / flickr.com / CC BY-ND 2.0)
KAI / ak

Na międzyreligijnej modlitwie o pokój zbiorą się 21 sierpnia przywódcy i przedstawiciele religijni Tajlandii w świątyni hinduistycznej Erawan w Bangkoku, która 17 bm. była miejscem krwawego zamachu terrorystycznego.

Zginęły w nim 22 osoby a co najmniej 126 odniosło rany. We wspólnych modłach wezmą udział duchowni buddyjscy, hinduscy, muzułmańscy, chrześcijańscy i sikhijscy, a więc reprezentanci pięciu religii, oficjalnie uznanych w tym kraju południowoazjatyckim. Przybędą też przedstawiciele władz stolicy i rządu.

W oświadczeniu przesłanym watykańskiej agencji misyjnej FIDES Sekretariat miejscowej konferencji biskupów katolickich zapowiedział, że wyśle swego przedstawiciela, aby wyraził "uczucia solidarności i bliskości narodowi tajlandzkiemu i modlił się o jedność i pokój w tej trudnej chwili".

Biskupi katoliccy przygotowali krótkie przesłanie do narodu, które zostanie odczytane na spotkaniu modlitewnym. Wyraża ono kondolencje ofiarom i ich rodzinom oraz potępia wszelkie przejawy przemocy. Episkopat zachęca również mieszkańców, aby nie dzielili się i aby szukali jedności w celu wyjścia naprzeciw przyszłości w klimacie pokoju i pojednania. Kościół katolicki zapewnia o swej gorącej modlitwie za rodziny ofiar i o swym pełnym poparciu dla całego narodu dodając mu otuchy w tej trudnej chwili bólu i przerażenia - głosi dokument biskupi.

Po zamachu watykański sekretarz stanu w imieniu Ojca Świętego przesłał telegram królowi Tajlandii Bhumibolowi. "Papież Franciszek jest głęboko zasmucony wiadomościami o ofiarach śmiertelnych i rannych w wyniku ataku na świątynię hinduistyczną Erawan oraz o zagrożeniu ludzkiego życia i dóbr materialnych przez zamach bombowy na molu przystani Sathorn".

Papież wyraża serdeczną solidarność z tajskim monarchą i "wszystkimi, których dotknęły te akty przemocy - napisał kard. Pietro Parolin. - Pamięta o siłach bezpieczeństwa i służbach ratunkowych, poszukujących sprawców tych zbrodni, a jednocześnie niosących pomoc rannym i ich rodzinom oraz bliskim ofiar śmiertelnych. Ojciec Święty zapewnia o modlitwie, prosząc Boga o błogosławieństwo pokoju i uzdrowienia dla Królestwa Tajlandii".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Modlitwa w miejscu zamachu terrorystycznego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.