Muzułmanie i katolicy wspólnie przeciw aborcji

Muzułmanie i katolicy wspólnie przeciw aborcji
(fot. shutterstock.com)
KAI / kw

"Ludzkie życie należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci" - powiedział ordynariusz stołecznego Freetown, wyrażając sprzeciw wobec ustawy o tzw. "bezpiecznej aborcji", przygotowanej przez władze Sierra Leone. Potępiły ją także tamtejsze wspólnoty muzułmańskie.

Abp Edward Tamba Charles skrytykował nowe prawodawstwo aborcyjne podczas spotkania międzyreligijnego w stolicy kraju. Ustawa została przyjęta przez parlament 8 grudnia ub.r. i obecnie czeka na podpis prezydenta. Pozwala ona na legalną aborcję do 12. tygodnia ciąży, a po tym terminie w przypadku gwałtu, kazirodztwa lub ze względu na zagrożenie dla zdrowia matki czy płodu.

Abp Charles zwrócił uwagę, że wbrew nazwie "bezpieczna aborcja" nowa ustawa "nie wyraża szacunku dla życia matki i dziecka ani nie zapewnia im bezpieczeństwa". Zaapelował też o lepszą opiekę prenatalną i poporodową dla wszystkich kobiet w Sierra Leone. Zdaniem stołecznego metropolity polepszenie warunków sanitarnych w tym sektorze obniży śmiertelność matek i noworodków przy porodach, natomiast aborcja wpłynie na jej wzrost.

Sprzeciw wobec nowego prawa wyraziły także wspólnoty muzułmańskie w tym kraju. Wspólnie z chrześcijanami wystosowały one na ręce prezydenta Ernesta Bai Koromy protest. Inicjatywie tej patronuje Rada Międzyreligijna Sierra Leone.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Muzułmanie i katolicy wspólnie przeciw aborcji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.