Muzułmanie zbierają pieniądze na odbudowę Notre Dame

Muzułmanie zbierają pieniądze na odbudowę Notre Dame
(fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON / POOL)
"Rzeczpospolita" / kk

"Wielki Meczet Paryski wzywa wszystkich muzułmanów we Francji do wniesienia wkładu w zbiórkę narodową, która została zainicjowana przez prezydenta Republiki w celu odbudowy katedry Notre Dame" - zaapelował rektor meczetu Dalil Boubakeur. O apelu rektora poinformowała "Rzeczpospolita".

W wydanym oświadczeniu czytamy o szczególnym przywiązaniu muzułmanów do katedry: "Ta katedra, świątynia Boga, klejnot dziedzictwa narodowego, gdzie tak wiele modlono się w naszej historii, stanowi dla muzułmanów symbol Maryi, matki Jezusa, wspomnianej 34 razy i celebrowanej w Koranie przez całą surę".

Kościół to nie mury [KOMENTARZ] >>

O solidarość zaapelowały również inne francuskie meczety oraz Unia Meczetów Francji, która prosi wyznawców islamu o modlitwę w intencji uratowania i zachowania katolickiej świątyni. Swoim smutkiem podzielił się także wielki imam Uniwersytetu Al-Azhar w Kairze, Ahmed al-Tayyeb, który przekazał wyrazy głębokiego współczucia. "Sercem jestem z braćmi we Francji, którzy mają nasze pełne poparcie" stwierdził imam, współautor z papieżem Franciszkiem "Dokumentu o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia".

Wielki ból wyrazili także Żydzi, na czele z rabinem Francji Haïme Korsią, który jako pierwszy napisał wiadomość wyrażającą solidarność do arcybiskupa Paryża. "Dostaliśmy też wiele innych wiadomości, także od muzułmanów z całego świata" - relacjonował abp Michel Aupetit.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI

Nawet wśród ludzi wierzących szerzy się poczucie, które mają zapewne pasażerowie tonącego statku: wierzący pytają siebie, czy wiara chrześcijańska ma jeszcze przyszłość i czy w wyniku duchowego rozwoju nie stała się już przestarzała.

Wnikliwa diagnoza...

Skomentuj artykuł

Muzułmanie zbierają pieniądze na odbudowę Notre Dame
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.