Muzułmanie zbierają pieniądze na odbudowę Notre Dame

Muzułmanie zbierają pieniądze na odbudowę Notre Dame
(fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON / POOL)
11 miesięcy temu
"Rzeczpospolita" / kk

"Wielki Meczet Paryski wzywa wszystkich muzułmanów we Francji do wniesienia wkładu w zbiórkę narodową, która została zainicjowana przez prezydenta Republiki w celu odbudowy katedry Notre Dame" - zaapelował rektor meczetu Dalil Boubakeur. O apelu rektora poinformowała "Rzeczpospolita".

W wydanym oświadczeniu czytamy o szczególnym przywiązaniu muzułmanów do katedry: "Ta katedra, świątynia Boga, klejnot dziedzictwa narodowego, gdzie tak wiele modlono się w naszej historii, stanowi dla muzułmanów symbol Maryi, matki Jezusa, wspomnianej 34 razy i celebrowanej w Koranie przez całą surę".

Kościół to nie mury [KOMENTARZ] >>

O solidarość zaapelowały również inne francuskie meczety oraz Unia Meczetów Francji, która prosi wyznawców islamu o modlitwę w intencji uratowania i zachowania katolickiej świątyni. Swoim smutkiem podzielił się także wielki imam Uniwersytetu Al-Azhar w Kairze, Ahmed al-Tayyeb, który przekazał wyrazy głębokiego współczucia. "Sercem jestem z braćmi we Francji, którzy mają nasze pełne poparcie" stwierdził imam, współautor z papieżem Franciszkiem "Dokumentu o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia".

Wielki ból wyrazili także Żydzi, na czele z rabinem Francji Haïme Korsią, który jako pierwszy napisał wiadomość wyrażającą solidarność do arcybiskupa Paryża. "Dostaliśmy też wiele innych wiadomości, także od muzułmanów z całego świata" - relacjonował abp Michel Aupetit.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI (Joseph Ratzinger)
22,43 zł
29,90 zł

Nawet wśród ludzi wierzących szerzy się poczucie, które mają zapewne pasażerowie tonącego statku: wierzący pytają siebie, czy wiara chrześcijańska ma jeszcze przyszłość i czy w wyniku duchowego rozwoju nie stała się już przestarzała.

Wnikliwa diagnoza...

Skomentuj artykuł

Muzułmanie zbierają pieniądze na odbudowę Notre Dame
Komentarze (4)
Patryk Gliński
Patryk Gliński
17 kwietnia 2019, 22:07
niech zbierają, bo spalili lub zbeszcześcili ich pełno: <a href="https://www.facebook.com/1776tv/photos/a.403031706825427/635777226884206/?type=3&amp%3Bamp%3Bamp%3Btheater&amp%3Bamp%3Bamp%3B_fb_nosc<x>ript=1&amp%3Bamp%3B_fb_nosc<x>ript=1&amp%3B_fb_nosc<x>ript=1">link</a>
GQ
Grzegorz Q
17 kwietnia 2019, 09:56
Muzułmanie zbierają na coś co uważają za bliźnierstwo i bałwochwalstwo? Albo to "muzułmanie otwarci", albo to ortodoksyjna <a href="https://pl.wikipedia.org/wiki/Takijja">Takija</a>.
GQ
Grzegorz Q
17 kwietnia 2019, 10:20
Pod linkiem jest fragment z Hadis Sahih Bukhari, który dla mnie brzmi jak motto niejednego dziennikarza z tego portalu. Ten, który czyni pokój pomiędzy ludźmi poprzez wymyślanie dobrych informacji lub mówienie dobrych rzeczy, nie jest kłamcą.
Patryk Gliński
Patryk Gliński
16 kwietnia 2019, 22:31
tylko katolicy polscy tacy podli i źli... jak ktoś nie wierzy proszę poczytać artykuły na deonie 

Skomentuj artykuł

Muzułmanie zbierają pieniądze na odbudowę Notre Dame
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.