"Ksiądz Fournier to bohater". Uratował z płonącej Notre Dame to, co najcenniejsze

"Ksiądz Fournier to bohater". Uratował z płonącej Notre Dame to, co najcenniejsze
(fot. PAP/EPA/BENOIT MOSER / BSPP / HANDOUT // twitter.com/Eloraillere)

Pożar szalał w środku katedry, gdy ks. Jean-Marc Fournier - kapelan paryskiej straży pożarnej - ramię w ramię ze strażakami wbiegł do płonącego budynku. Miał jedno zadanie: uratować Najświętszy Sakrament i ocalić koronę cierniową.

"Ksiądz Fournier to bohater" - mówi jeden ze świadków cytowany przez portal MSN. "Niczego się nie bał, gdy pobiegł prosto po relikwie zgromadzone w katedrze i zapewnił, by były bezpieczne".

DEON.PL POLECATo nie jedyny akt wielkiej odwagi francuskiego księdza. Gdy w 2015 roku terroryści zabili 89 osób w teatrze Bataclan, Fournier opiekował się rannymi i modlił nad ciałami ofiar zamachu.

"Udzieliłem im wspólnego, ostatniego rozgrzeszenia, na co pozwala mi Kościół" - mówił po ataku mediom. Wcześniej przez siedem lat służył jako kapelan wojskowy. Wraz z żołnierzami trafił na misję do Afganistanu, gdzie przeżył zasadzkę, w której zginęło dziesięciu jego kolegów.

Czy Bóg chce nam coś powiedzieć przez pożar Notre Dame? >>

Ksiądz na własne życzenie dołączył do strażaków, którym na co dzień służy jako duszpasterz.

Redaktor i publicysta DEON.pl, pracuje nad doktoratem z metafizyki na UJ, współpracuje z Magazynem Kontakt, pisze również w "Tygodniku Powszechnym"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gianni Valente, Andrea Tornielli

Dzisiejszy Kościół przypomina bardziej pole bitwy niż szpital polowy. 

Jak doszło do tego, że arcybiskup Carlo Maria Viganò napisał szokujące dossier, w którym oskarżył papieża o krycie seksualnego przestępcy i zażądał jego dymisji? Kto...

Skomentuj artykuł

"Ksiądz Fournier to bohater". Uratował z płonącej Notre Dame to, co najcenniejsze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.