Na mapie widać każde "Zdrowaś Mario" w intencji Franciszka. To akcja na 10. rocznicę wyboru papieża

Na mapie widać każde "Zdrowaś Mario" w intencji Franciszka. To akcja na 10. rocznicę wyboru papieża
Źródło: FABIO FRUSTACI / ANSA / PAP | decimus-annus.org
KAI / mł

 To dopiero początek akcji, a już ponad 54 tysiące osób zadeklarowały swoją modlitwę za Franciszka w dniu dziesiątej rocznicy wyboru na papieża. Modlitwę organizują misjonarze cyfrowi, którzy zachęcają do odmówienia "Zdrowaś Mario" w intencji Franciszka. Znak modlitwy można zostawić na specjalnie stworzonej mapie.

Misjonarze cyfrowi, którzy tworzą Synod Cyfrowy, zachęcają do modlitwy jednego lub kilku „Zdrowaś Maryjo” w intencji Papieża Franciszka z okazji 10. rocznicy jego wyboru. Osoby, które deklarują modlitwę mogą zaznaczyć to na specjalnej stronie internetowej [www.decimus-annus.org.] Wtedy pojawi się wirtualna świeca na mapie. Inicjatywę wspiera watykańska Dykasteria ds. Komunikacji.

DEON.PL POLECA
Ta mapa pokazuje, ile osób modli się za papieża

Mapa z wieloma wirtualnymi świecami jest znakiem wsparcia modlitewnego dla Papieża, które okazują mu wierni na całym świecie. Można zgłosić swoje duchowe wsparcie do 13 marca, czyli do dnia rocznicy wyboru Franciszka. Po tym dniu Ojciec Święty otrzyma mapę pełną wirtualnych świec symbolizujących odmawiane za niego „Zdrowaś Mario”.

Mapa cieszy się zainteresowaniem - w krótkim czasie potrzebnym na opracowanie tego tekstu przybyło 230 modlących się. 

DEON.PL POLECA

„Posługa Piotrowa – czytamy w komunikacie Synodu Cyfrowego – jest wielką łaską, którą Jezus obdarzył swój Kościół i powinniśmy być za nią zawsze wdzięczni”. Dlatego nasza modlitwa jest najlepszym darem, aby Bóg podtrzymywał w służbie tego, którego wybrał do tej posługi, bo na tej skale buduje swój Kościół w czasie i historii”.Synod Cyfrowy jest siecią łączącą misjonarzy internetowych, którzy odpowiedzieli na wezwanie Papieża do uczestnictwa w procesie synodalnym poprzez dialog z tymi, którzy „zamieszkują” kontynent cyfrowy oraz wnosząc swe doświadczenie chrześcijańskie w przestrzeń Internetu.

Vatican News / KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Na mapie widać każde "Zdrowaś Mario" w intencji Franciszka. To akcja na 10. rocznicę wyboru papieża
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.