Na początku lipca rozpoczyna się Festiwal Życia w Kokotku. Przyjadą na niego młodzi z całego świata

Na początku lipca rozpoczyna się Festiwal Życia w Kokotku. Przyjadą na niego młodzi z całego świata
Festiwal Życia w Kokotku. Fot. Materiały prasowe
Informacja prasowa / pk

Festiwal Życia 2023 odbędzie się od 3 do 9 lipca w Kokotku na Śląsku. W tym roku postacią przewodnią będzie św. Jan Chrzciciel. Koncerty zagrają m.in. Tribbs, Daria i 2Tm2,3. Bilety już dostępne w sprzedaży.

Trwa rejestracja na Festiwal Życia - największy plenerowy festiwal chrześcijański dla młodzieży w Polsce. Na początku wakacji do Kokotka znów ściągną tłumy młodych ludzi z całego kraju i nie tylko. Co w tym roku przygotowali organizatorzy?

Festiwal Życia 2023 - program

Postacią przewodnią każdego edycji festiwalu jest wybrana postać biblijna. W tym roku będzie to św. Jan Chrzciciel, który swoją postawą wskazuje, że to nie on, lecz Jezus jest Mesjaszem. Dlatego hasło tegorocznego Festiwalu Życia to: "Jestem". Wobec powszechnego - szczególnie wśród młodych ludzi - kryzysu tożsamości i mierzenia się z nierealnymi oczekiwaniami innych, historia św. Jana Chrzciciela ma pomóc w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące pytania: kim jestem, kim nie jestem?

Na scenie wystąpią Tribbs, DARIA, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" wraz z kompozytorem i dyrygentem Janem Stokłosą, którzy zaprezentują swój autorski repertuar w nowoczesnych aranżacjach, a także 2Tm2,3 - to ich jedyny koncert w tym roku, zespół zbiera skład specjalnie na Festiwal Życia! A na porannych konferencjach uczestnicy posłuchają m.in. Marcina Zielińskiego, Moniki Hoffman-Piszory (@monika_i_dzieciaki_cudaki) czy Świętego Monitora (ks. Wojciech Iwanecki i ks. Piotr Piekło).

Oprócz tego w programie są codzienne Msze Święte, tematyczne nabożeństwa, rozmowy w grupach dzielenia, całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, kilkadziesiąt propozycji warsztatów do wyboru, a także czas wolny w Strefie Chilloutu. A dla odważnych - ekstremalny Bieg Festiwalowicza!

Pełny program Festiwalu Życia 2023 znajdziesz TUTAJ.

Bilety na Festiwal Życia

Rejestracja na Festiwal Życia 2023 trwa! Dostępne są zarówno pakiety tygodniowe (indywidualne i grupowe), wejściówki jednodniowe i wieczorne oraz - nowość! - bilety weekendowe, które umożliwią udział we wszystkich wydarzeniach od piątku do niedzieli. W sprzedaży są również pakiety i wejściówki rodzinne. Nie warto zwlekać z rejestracją - miesiąc przed rozpoczęciem festiwalu ceny karnetów wzrosną.

Bilety i rejestracja na stronie: www.bilety.festiwalzycia.pl.

Z całego świata do Kokotka

Festiwal Życia zyskał ogólnopolską renomę i ma ambicję, by rozwijać się w skali międzynarodowej. Już w poprzedniej edycji oraz w wydarzeniach towarzyszących brali udział uczestnicy z Belgii, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Indii, Kolumbii czy Ekwadoru. W swoich świadectwach wielokrotnie podkreślali, że widok tysięcy bawiących się i modlących rówieśników jest dla nich wyjątkowo wartościowym przeżyciem, którego nie mają możliwości doświadczyć w miejscu swojego zamieszkania.

Dlatego w tym roku organizatorzy szczególnie gorąco zapraszają do Kokotka młodzież z ośrodków polonijnych na całym świecie. Udział w takim wydarzeniu może być dla nich wspaniałym pomysłem na spędzenie wakacyjnego czasu, a przy okazji dobrą okazją do odwiedzenia rodziny i przyjaciół w Polsce.

Festiwal Życia w Kokotku - chrześcijański Tomorrowland?

Festiwal Życia to największy i najdłuższy plenerowy festiwal chrześcijański dla młodzieży w Polsce. Od 2018 roku organizowany jest w Kokotku, dzielnicy Lublińca na Śląsku, w klimatycznym otoczeniu lasu i stawu. Impreza porównywana do największych festiwali muzycznych - tyle że w katolickim wydaniu - co roku na początku lipca przyciąga tysiące młodych ludzi z Polski i zagranicy. Ostatnia edycja zebrała mnóstwo pozytywnych opinii i odbiła się szerokim echem w ogólnopolskich, nie tylko religijnych mediach.

Na festiwalu grali już Golec uOrkiestra, Roksana Węgiel, Kamil Bednarek, TGD, Luxtorpeda, Arka Noego, TAU i Kuba Badach. A wśród prelegentów znaleźli się m.in. Wojciech Modest Amaro, Jan Mela, Sylwia Jaśkowiec, Tomasz Samołyk, Ania Golędzinowska oraz Monika i Marcin Gomułkowie z Początku Wieczności. W pierwszych latach główne wydarzenia odbywały się pod sprowadzanym z Belgii jednym z największych namiotów w Europie, a od ubiegłego roku impreza przeniosła się na ogromną, kilkudziesięciometrową scenę, nabierając już całkowicie plenerowego charakteru.

Festiwal Życia organizowany jest przez Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA we współpracy z szeregiem polskich diecezji i zakonów. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Konferencji Episkopatu Polski.

Więcej informacji na stronie Festiwalu Życia: www.festiwalzycia.pl oraz w social mediach: na Facebooku, Instagramie, TikToku i YouTubie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Nie bój się, jesteś wolny

Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk.

Jak przestać...

Skomentuj artykuł

Na początku lipca rozpoczyna się Festiwal Życia w Kokotku. Przyjadą na niego młodzi z całego świata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.