Najmłodszy uczestnik synodu miał zajęcia na uczelni. Papież podpisał mu usprawiedliwienie

Najmłodszy uczestnik synodu miał zajęcia na uczelni. Papież podpisał mu usprawiedliwienie
Źródło: Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
PAP / pk

Usprawiedliwienie nieobecności na uczelni podpisane przez papieża Franciszka - takim wyjątkowym dokumentem może pochwalić się 19-letni Amerykanin Wyatt Olivas, najmłodszy uczestnik trwającego w Watykanie synodu. Młody działacz katolicki po czterech tygodniach pobytu w Rzymie musi wrócić na studia do USA - podał portal Vatican News.

19-latek, który jest katechetą, studiuje na uniwersytecie w stanie Wyoming i został zaproszony na synod jako reprezentant młodzieży.

Papież podpisał usprawiedliwienie najmłodszemu uczestnikowi synodu

W czasie obrad w Auli Pawła VI poprosił papieża o podpisanie usprawiedliwienia swojej nieobecności na uczelni po powrocie do Stanów Zjednoczonych, by mógł trochę odpocząć po intensywnych tygodniach.

Z Rzymu Olivas odlatuje 30 października, a już następnego dnia powinien stawić się na uniwersytecie, do którego ma trzy godziny jazdy samochodem ze swojej rodzinnej miejscowości.

DEON.PL POLECA

Dlatego w czasie przerwy w obradach student postanowił poprosić papieża, przewodniczącego pracom synodu, by podpisał mu usprawiedliwienie dla profesorów. Papież zgodził się bez wahania i złożył na kartce podpis: "Francis".

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Najmłodszy uczestnik synodu miał zajęcia na uczelni. Papież podpisał mu usprawiedliwienie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.