Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny 18 września przejdzie ulicami Warszawy

Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny 18 września przejdzie ulicami Warszawy
fot. Jacek Kadaj / Depositphotos
PAP / pk

Pod hasłem "I ślubuję Ci", w niedzielę, 18 września, odbędzie się w stolicy XVII Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Będzie on okazją do manifestacji i afirmacji postaw prorodzinnych i wartości pro life. Chcemy przypomnieć, że małżeństwo jest to związek jednej kobiety i jednego mężczyzny" - powiedział prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba.

- Współczesne wzorce kulturowe coraz częściej przedstawiają małżeństwo, jako niezobowiązującą i czasową umowę, dlatego podczas tegorocznego marszu, który odbędzie się 18 września chcemy przypomnieć, jaką wartość ma małżeństwo i jakie są jego cele - zaznaczył Ozdoba.

XVII Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny dobędzie się pod hasłem "I ślubuję Ci". - Chcemy przypomnieć wszystkim małżonkom oraz powołanym do małżeństwa sens i znaczenie przysięgi małżeńskiej - wyjaśnił Ozdoba.

Okazja do zamanifestowania swojego przywiązania do wartości pro life

W ocenie prezesa Centrum Życia i Rodziny, "ze względu na liczne ideologiczne ataki, które dezawuują instytucję małżeństwa, w dzisiejszych czasach konieczne jest przypominanie, że małżeństwo jest fundamentem, na którym można budować nie tylko własną przyszłość, ale również przyszłość całej rodziny, dzieci, a także wspólnoty narodowej".

Podkreślił, że doroczne święto polskich rodzin to także okazja do zamanifestowania swojego przywiązania do wartości pro life i publicznego podkreślenia, że każde życie jest bezcenne, niezależnie od tego, na jakim etapie rozwoju się znajduje.

Centrum Życia i Rodziny zaprasza wszystkie organizacje promujące ochronę życia od poczęcia oraz wartości prorodzinne do włączenia się we współtworzenie tegorocznego ogólnopolskiego Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny.

W ubiegłym roku w pochodzie wzięło udział ponad kilka tys. osób z całymi rodzinami. Rodzice wieźli w wózkach małe dzieci. Szły także osoby niepełnosprawne.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny 18 września przejdzie ulicami Warszawy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.