Marsz dla Życia i Rodziny w Gorzowie Wlkp. Półkilometrowy baner z tekstem Evangelium Vitae

Marsz dla Życia i Rodziny w Gorzowie Wlkp. Półkilometrowy baner z tekstem Evangelium Vitae
Fot. depositphotos.com
KAI / kb

Półkilometrowy płócienny baner z tekstem Evangelium Vitae Jana Pawła II o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego, ręcznie przepisany, niesiony był 5 czerwca na Marszu dla Życia i Rodziny w dniu centralnych obchodów 25. rocznicy wizyty Papieża Polaka w Gorzowie Wielkopolskim. Jan Paweł II był w Gorzowie 2 czerwca 1997 r. Obchody rocznicowe trwały 3 dni.

Trasa Marszu miała ponad 4 km, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy certyfikat udziału.

Marsz dla Życia i Rodziny wyruszył po uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji zielonogórsko – gorzowskiej bpa Tadeusza Lityńskiego z katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny trasą papieską na wzgórze przy parafii Polskich Męczenników do miejsca, w którym Ojciec św. spotkał się z prawie pół milionowym tłumem wiernych.

Gorzów Wielkopolski - Marsz dla Życia i Rodziny

Organizatorem III Marszu był ruch społeczny „Służba Życiu i Rodzinie”, działający na rzecz wartości życia ludzkiego i wartości chrześcijańskich propagując tradycyjny model rodziny. Według organizatorów w Marszu wzięło udział ok. 3 tys. osób.

Hasła o treści: „Wierni małżonkowie szczęśliwe dzieci”, „Życie darem Boga należy je chronić”, „Nasza siła jest w rodzinach”, „Czcij ojca swego i matkę swoją” czy „Rodzice pierwszymi wychowawcami dzieci” - to niektóre z kolorowo oznaczonych napisów ustawionych wzdłuż trasy przejścia marszu. Były także treści napominające i zakazujące: „Żądamy surowych działań przeciw pedofilii” czy „Stop pijaństwu i narkomanii”.

DEON.PL POLECA

Cały pochód w promieniach słońca mienił się wieloma kolorami. Były wielobarwne balony, chorągiewki i flagi. Wiele osób szło w koszulkach z napisem „Służba życiu i rodzinie”. Ruszający spod katedry Marsz poprowadzili motocykliści a za nimi gorzowscy żużlowcy. Niesione były Relikwie św. Jana Pawła II. Przez pewien etap pochód prowadziła mała Wiktoria niosąc na przodzie polską flagę. Z głośników emitowano piosenki o rodzinie, były też nagrania z głosem Jana Pawła II. W pochodzie gromadnie wiezione przez rodziców były dzieci w wózkach.

Przed wymarszem bp Tadeusz Lityński przypomniał, że uroczystość odbywa się w niedzielę Zesłania Ducha św. - Tam gdzie jest Duch tam jest życie i tam jest pokój. Jest to zwrócenie uwagi społeczeństwu a jednocześnie wszystkim odpowiedzialnym na to, że życie trzeba chronić, szanować i o nie walczyć, tym bardziej w kontekście tego co się dzieje na Ukrainie - kiedy ludzkie życie jest tam za nic traktowane – powiedział kapłan.

Agnieszka Wiernicka z ruchu „Służba Życiu i Rodzinie” podziękowała młodzieży i rodzinom za włączenie się do organizacji Marszu przez przygotowanie półkilometrowego banneru, na którym ręcznie napisano tekst z Evangelium Vitae Jana Pawła II o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Marsz dla Życia i Rodziny w Gorzowie Wlkp. Półkilometrowy baner z tekstem Evangelium Vitae
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.