Pasja do staroci od dziecka. Mężczyzna z Gorzowa Wlkp i jego nietypowe narzędzia

Pasja do staroci od dziecka. Mężczyzna z Gorzowa Wlkp i jego nietypowe narzędzia
Fot. gorzow.tvp.pl
gorzow.tvp.pl / kb

Tomasz Maciejewski ma niezwykłą pasję - zbiera stare narzędzia. W jego kolekcji występują m.in heble, młotki, szczypce i siekiery. 

Te narzędzie w przeszłości wykorzystywane były np. w stolarstwie, ślusarstwie, kowalstwie, spawalnictwie, a nawet medycynie.

Niezwykła pasja

Jednak hobbysta nie zawsze znał zastosowanie przyrządów, które trafiły w jego ręce. W takich przypadkach mężczyzna na co dzień mieszkający w województwie lubuskim, korzysta z katalogów z początku XX wieku, najczęściej napisanych w języku niemieckim.

Na większą skalę Tomasz Maciejewski zaczął zbierać narzędzia ok.10 lat temu. Zainteresowanie starociami występuje jednak u niego od dzieciństwa. Przedmioty kupuje głównie na krajowych giełdach, a niektóre dostaje od przyjaciół.

Mężczyźnie pomaga Bolesław Klimiuk, który zajmuje się renowacją narzędzi. Odrestaurowane "skarby" będzie można zobaczyć 1 marca na wystawie w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie. Kolekcja będzie tam dostępna przez miesiąc.

Źródło: gorzow.tvp.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bł. Anna Katarzyna Emmerich

Osiemnaście godzin, które wstrząsnęły światem. Okrucieństwo katów, wyszydzenie, pogarda ze strony podburzonego tłumu, opuszczenie, tchórzostwo Apostołów i Uczniów. Pasja według objawień mistyczki Anny Katarzyny Emmerich to niezwykle szczegółowy opis Męki Pańskiej, rozpisany na poszczególne godziny...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pasja do staroci od dziecka. Mężczyzna z Gorzowa Wlkp i jego nietypowe narzędzia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.