Narzeczeni przyrzekali sobie miłość w mieście św. Walentego

Narzeczeni przyrzekali sobie miłość w mieście św. Walentego
Terni, w prowincji Umbria - miasto św. Walentego (fot. Cardaio Federico/depositphotos.com)
PAP/mk

Do Terni, miasta w środkowych Włoszech, którego biskupem był św. Walenty, przybyli narzeczeni, aby przed świętem patrona zakochanych, ślubować sobie miłość.

W weekend poprzedzający walentynki do miasta Terni w środkowych Włoszech, którego biskupem był święty Walenty, przybyli tradycyjnie narzeczeni, by w bazylice jego imienia złożyć sobie przyrzeczenie miłości. W sobotę w bazylice zebrało się ponad 40 par.

DEON.PL POLECA
Terni w regionie Umbria jest głównym miejscem kultu świętego Walentego, męczennika. W bazylice pod jego wezwaniem znajduje się srebrny relikwiarz ze szczątkami patrona i inskrypcją "Święty Walenty, patron miłości". Przybywający tam narzeczeni przyrzekają sobie pobrać się w ciągu roku.

W tym roku w ceremonii bazylice świętego Walentego udział wzięli narzeczeni z całych Włoch i z Francji. Przewodniczył jej biskup Terni Francesco Antonio Soddu.

- Święty Walenty, wbrew temu, co niestety zbyt często szerzy się w powszechnej świadomości nie jest świętym od serduszek. Nie jest też dobrym pretekstem do tego, by realizować kampanie marketingowe w dobrej cenie. My, mieszkańcy Terni, wiemy to bardzo dobrze. Święty Walenty to ktoś więcej - mówił biskup podczas uroczystości.

Następnie dodał: - Bardzo nam przykro i boli nas to, kiedy imię naszego świętego patrona jest instrumentalnie wykorzystywane wyłącznie dla celów handlowych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Julia Fischer

Czy batonik może uspokoić twoją złość?

Szybciej bijące serce, czerwienienie się, jąkanie, bezsenność oraz miękkie kolana. Co objawia się w taki sposób? I jaki ma z tym związek nasz ośrodek nagrody? Julia Fischer zaprasza w...

Skomentuj artykuł

Narzeczeni przyrzekali sobie miłość w mieście św. Walentego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.