Nie było ich stać na pochówek. Abp Scicluna pomógł rodzinie brutalnie zabitego mężczyzny

Nie było ich stać na pochówek. Abp Scicluna pomógł rodzinie brutalnie zabitego mężczyzny
(Fot. Archdiocese of Malta / YouTube)
2 lata temu
Times of Malta / kk

Abp Charles Scicluna zorganizował specjalny koncert charytatywny, z którego dochód został przeznaczony na pomoc dla rodziny migranta zabitego w Ħal Far w zeszłym miesiącu.

6 kwietnia dwóch maltańskich żołnierzy zaczęło bez powodu strzelać w stronę grupy, w której znajdował się Lassana Cisse z Wybrzeża Kości Słoniowej. Prokuratura oskarżyła morderców o zabójstwo motywowane nienawiścią rasową. Kilka dni wcześniej ci sami mężczyźni uderzyli samochodem w innego migranta z Czadu.

The announcement that half the proceeds from the Archbishop’s Charity Concert will be donated to the wife and children of murdered migrant Lassana Cisse.

The announcement that half the proceeds from the Archbishop’s Charity Concert will be donated to the wife and children of murdered migrant Lassana Cisse. Support The Archbishop’s Charity Fund which assists persons and families in need, by sending donations to the Archbishop’s Curia or via bank transfer: Archdiocese of Malta Charity Fund-Mgr Charles J. Scicluna IBAN: MT53APSB77002000494820001626638 SWIFT / BIC Code: APSBMTMT A Revolut account will be available soon.

Opublikowany przez Archdiocese of Malta Poniedziałek, 20 maja 2019

Decyzja arcybiskupa o przeznaczeniu środków z koncertu organizowanego na rzecz prowadzonej przez niego działalności charytatywnej, na rodzinę Cisse, zapadła kilka godzin po tym, gdy pojawiły się doniesienia, że nie stać ich na sprowadzenie zwłok syna do ojczyzny.

"To wielki smutek, szok i wstyd, gdy stajemy w obliczu prawdziwego zła ksenofobii, nienawiści i poczucia bezkarności, zatruwającego serca niektórych Maltańczyków" - napisał na Twitterze abp Scicluna.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Danuta Piekarz
17,43 zł
24,90 zł

Niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce! (Ef 4,26)

Często myślimy, że gniew jest zły i grzeszny. Tymczasem w Piśmie Świętym wielokrotnie odnajdujemy obraz zagniewanego Boga. Jak to rozumieć? Czy Bóg się „złości” tak samo...

Skomentuj artykuł

Nie było ich stać na pochówek. Abp Scicluna pomógł rodzinie brutalnie zabitego mężczyzny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.