Nie żyje ks. Grzegorz Umiński. Znany i lubiany kapłan został znaleziony nieprzytomny w basenie

Nie żyje ks. Grzegorz Umiński. Znany i lubiany kapłan został znaleziony nieprzytomny w basenie
fot. Janosch Diggelmann / Unsplash
o2.pl / świdnicka kuria / pk

Zmarł ks. Grzegorz Umiński. 41-letni duchowny został znaleziony nieprzytomny w przydomowym basenie i miał nie dawać żadnych "oznak życia". Choć przywrócono mu oddech i został zabrany do szpitala, nie udało się go uratować. Kapłan był znanym i lubianym duszpasterzem.

Jak informuje portal o2.pl, powołując się m.in. na "Niedzielę" i świdnicką kurię, ks. Grzegorz Umiński zmarł w wyniku "tragicznego wypadku", do jakiego doszło 15 lipca w Kamieńcu Ząbkowickim. Duchowny został znaleziony w basenie, po czym wyłowiony z wody i reanimowany. Chociaż udało się przywrócić mu oddech i został zabrany do szpitala w Polanicy-Zdroju, ostatecznie zmarł.

Ks. Grzegorz Umiński nie żyje. Zmarł w wyniku tragicznego wypadku

"Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 21 lipca 2023 roku odszedł do Pana w 41. roku życia i 17. roku kapłaństwa śp. Ksiądz kanonik Grzegorz Umiński" - czytamy na stronie świdnickiej kurii.

DEON.PL POLECA

Kapłan posługiwał duszpastersko jako wikariusz w parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy i w parafii katedralnej w Świdnicy. Studiował na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pełnił funkcje referenta Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej i wykładowcy Seminarium Duchownego w Świdnicy, był również członkiem Rady Duszpasterskiej Diecezji Świdnickiej i Zarządu Fundacji św. Stanisława. Od 2018 roku był sekretarzem bpa Ignacego Deca.

Msza żałobna w intencji zmarłego celebrowana będzie w kościele parafialnym pw. Św. Anny w Ząbkowicach Śląskich we wtorek 25 lipca 2023 roku o godzinie 18:00. Msza pogrzebowa ks. Grzegorza Umińskiego zostanie odprawiona w tej samej świątyni w środę 26 lipca 2023 roku o godzinie 12:00.

Źródło: o2.pl / świdnicka kuria / pk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

Nie żyje ks. Grzegorz Umiński. Znany i lubiany kapłan został znaleziony nieprzytomny w basenie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.