Nie żyje ks. Mirosław Mróz, ceniony teolog. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Jana Pawła II

Nie żyje ks. Mirosław Mróz, ceniony teolog. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Jana Pawła II
Wydział teologiczny UMK / TVP Info / pk

Zmarł ks. Mirosław Mróz. Był profesorem teologii oraz badaczem prac teologicznych św. Tomasz z Akwinu. Duchowny odszedł do wieczności 19 lipca w 41. roku kapłańskiego życia. Miał 66 lat.

"Z chrześcijańską nadzieją życia wiecznego informujemy, że w dniu 19 lipca 2023 roku przeszedł do domu Ojca ks. kanonik prof. dr hab. Mirosław Stanisław Mróz. Nasz emerytowany Profesor odszedł do Pana w wieku 66 lat, w 41. roku kapłaństwa. Do końca pozostawaliśmy z nim we wspólnej modlitwie” - czytamy na Facebooku Wydziału teologicznego UMK.

Pogrzeb ks. Mirosława Mroza

Uroczystości pogrzebowe ks. Mirosława Mroza rozpoczną się w piątek 21 lipca o godz. 18.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu. Mszy świętej pogrzebowej, która zostanie odprawiona w sobotę 22 lipca, będzie przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.

Ks. Mirosław Mróz został wyświęcony przez Jana Pawła II

Ks. kan. prof. dr hab. Mirosław Mróz urodził się 26 kwietnia 1958 roku w Grudziądzu. „Po dwóch latach studiowania w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie został oddelegowany na dalsze studia do Rzymu, gdzie ukończył Papieskie Wyższe Seminarium Duchowne. Święcenia kapłańskie przyjął w 1983 z rąk papieża Jana Pawła II" - czytamy na portalu TVP Info.

Duchowny w latach 2003-2014 był kierownikiem Zakładu Teologii Moralnej i Katolickiej Nauki Społecznej Wydziału Teologicznego UMK.

Źródło: Wydział teologiczny UMK / TVP Info / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

Nie żyje ks. Mirosław Mróz, ceniony teolog. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.