Nie żyje ks. Jan Nalepa. Święcenia przyjął z rąk przyszłego papieża Jana Pawła II

Nie żyje ks. Jan Nalepa. Święcenia przyjął z rąk przyszłego papieża Jana Pawła II
Nie żyje ks. Jan Nalepa. Święcenia przyjął z rąk przyszłego papieża Jana Pawła II. Fot. Diecezja bielsko-żywiecka / Facebook / whitehouse.gov / domena publiczna
Diecezja bielsko-żywiecka / pk

W niedzielę 7 stycznia zmarł ks. Jan Nalepa, emerytowany proboszcz parafii św. Jakuba w Rzykach. Był duchownym 57 lat. Święcenia kapłańskie przyjął 19 marca 1967 roku z rąk kard. Karola Wojtyły w katedrze wawelskiej. Ks. Jan odszedł w wieku 83 lat.

Jak informuje diecezja bielsko-żywiecka, ks. Jan Nalepa był wikarym w Ujsołach, Jeleśni, Jaworznie, Wieprzu, Radziechowach i w parafii Nawiedzenia NMP w Juszczynie, gdzie od 1982 roku był proboszczem. W roku 1989 został proboszczem parafii w Rzykach. Pełnił tę funkcję przez 27 lat, do 2016 roku.

Nie żyje ks. Jan Nalepa, kapłan wyświęcony przez przyszłego papieża Jana Pawła II

Ks. Jan Nalepa święcenia kapłańskie przyjął 19 marca 1967 roku z rąk kardynała Karola Wojtyły w katedrze wawelskiej.

"Sympatyczny, lojalny - bardzo dobrze go pamiętam z czasów seminaryjnych" - wspomina swego kolegę rocznikowego ks. prałat Władysław Zązel, cytowany przez stronę diecezji.

Ks. Jan Nalepa "potrafił rozmawiać z prostymi ludźmi, z którymi znajdował wspólny język, był na nich otwarty i pomagał w różnych potrzebach. Ponadto, był odnowicielem parafii od strony gospodarczej, m.in. odmalował kościół i odrestaurował ołtarz" - czytamy na stronie.

Pogrzeb ks. Jana Nalepy

Pogrzeb ks. Jana Nalepy odbędzie się w piątek, 12 stycznia 2024 roku o godzinie 13:30 w kościele Św. Jakuba w Rzykach. Po Mszy świętej nastąpi odprowadzenie ciała zmarłego Kapłana na cmentarz parafialny w Rzykach - informuje diecezja bielsko-żywiecka.

Źródło: Żywiec Super-Nowa / pk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Nie żyje ks. Jan Nalepa. Święcenia przyjął z rąk przyszłego papieża Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.